Wygrana Czarnych

Zgodnie z oczekiwaniami Czarne w Sosnowcu pokonały Jagiellonki, lecz bez rewelacji tylko 3:2. Jagiellonki w końcowych minutach spotkania były bardzo blisko wyrównania.

Od pierwszych minut to gospodynie ruszyły do zdecydowanych ataków. Przypieczętowały to trzykrotnie. W 31 minucie po indywidualnej akcji trafiła Lucia Suskova, tuż po przerwie podwyższyła Marta Cichosz, a parę minut później pięknym strzałem zza szesnastki Patricia Hmirova strzeliła gola na 3:0. Jagiellonki dostały skrzydeł dopiero pod koniec spotkania i ruszyły do odrabiania strat jak w spotkaniu z Wałbrzychem. Justyna Maziarz wykorzystała błąd w przyjęciu Ani Szymańskiej i trafiła do siatki Czarnych. Pięć minut później Anna Zapała zafundowała dodatkowy zapalnik w postaci bramki z rzutu wolnego, a Ewelina Bolko była bliska wykończenia akcji na 3:3.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Seniorska kadra zagra dwa spotkania w Ostródzie. W czwartek zagra z Estonią, a za tydzień w poniedziałek z Grecją. Ekstraliga wróci weekend 28/29 października. Jagiellonki zagrają u siebie z Unifreeze, a Czarne w Żywcu z Mitechem.