Historyczne zwycięstwo Truskawek

– fot. Stefan Jamroży

Od początku sierpnia na punkty w Ekstralidze czekały piłkarki Unifreeze Górzno. W końcu się doczekały. W sobotę pokonały 2:1 AZS PSW Biała Podlaska, było to ich pierwsze zwycięstwo w historii występów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Już w drugiej minucie spotkania Dominika Kopińska wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. Już cztery minuty później Ewa Cieśla doprowadziła do wyrównania. Oba zespoły dzielnie walczyły, lecz kontrowersji i pomyłek sędziowskich nie brakowało. W 54 minucie Dominika Gąsieniec musiała opuścić boisko z powodu czerwonej kartki. Dwadzieścia minut później niezawodna Agata Bała ustaliła wynik spotkania na 2:1.
Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Seniorska kadra zagra dwa spotkania w Ostródzie. W czwartek zagra z Estonią, a za tydzień w poniedziałek z Grecją. Ekstraliga wróci weekend 28/29 października. Unifreeze zagra w Krakowie z Jagiellonkami, a AZS PSW Biała Podlaska u siebie ze Sportową Czwórką Radom.