Mitech zdobył Szczecin

Do Szczecina na mecz z Olimpią przyjechał Mitech. Przedmeczowe kalkulacje wskazywały remis.. lecz tym razem się nie sprawdziły. Oba zespoły zaprezentowały bardzo ofensywny futbol i ofensywną grę, przyniosły to bogate bramkowe łupy. Dały one dość nieoczekiwany wynik.

Już po pierwszej połowie było 2:2. Dla gospodyń strzelały Ola Sudyk i Matilda Bohm, a dla gości Karolina Gruszka i Katarzyna Wnuk. Druga połowa była równie zacięta i emocjonująca. Mimo groźnych rajdów Natalii Niewolnej piłka wpadała tylko do siatki Olimpii. Najpierw w 55 minucie kapitan Agata Droździk pięknie trafiła z rzutu wolnego. Pod koniec spotkania Dominika Rosak ustaliła wynik spotkania na 2:4.
Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Seniorska kadra zagra dwa spotkania w Ostródzie. W czwartek zagra z Estonią, a za tydzień w poniedziałek z Grecją. Ekstraliga wróci weekend 28/29 października. Mitech zagra u siebie z Czarnymi Sosnowiec, a Olimpia na wyjeździe z wrocławskim AZS-em.

sędzia : Katarzyna Lisiecka-Sęk

OLIMPIA : Niesterowicz – Oleszkiewicz (72′ Witczak), Szymaszek, Preś, Böhm, Trzcińska (60′ Fil), Ratajczyk, Niewolna, Sudyk (84′ Grosicka), Janik, Lachman (72′ Bińkowska)

MITECH : Komosa – Gruszka, Rżany, Droździk, Biegun, Sobota, Matyja (88′ Seńkow), Rosak (90′ Dannheisig), Chrzanowska (63′ Łagowska), Wnuk, Wiśniewska