Zespół AZS UJ Kraków od pierwszego gwizdka ruszył mocno na piłkarki AZS-u Wrocław. Akcji nie brakowało.

Grająca 10 w polu trenera Krzysztofa Kroka wysoko podchodziła atakując bramkę Jagody Sapor. Wynik – okazujący się rezultatem końcowym – otworzyła defensorka Dominika Woźniak po akcji w polu karnym. To jej pierwsza bramka strzelona w jej debiutanckim sezonie w Ekstralidze. Jagiellonki były niezwykle szybkie w starciu z Akademiczkami z Wrocławia. Katarzyna Ładocha wielokrotnie podłączała się wzdłuż linii bocznej, a Anna Zapała, Natalia Sitarz, Agnieszka Bryzek, Justyna Maziarz czy Ewelina Bolko kreowały akcje wymieniając podania na połowie przeciwnika. W spotkaniu zabrakło większej ilości bramek, choć pierwsza połowa gry i część drugiej należała do drużyny gości.
Piłkarki z Wrocławia obudził powrót Moniki Koziarskiej. Obecność kapitanki na boisku plus przejście do gry na trzy napastniczki w ataku sprawiło, że druga połowa była bardzo nerwowa, a podopieczne trenera Dawida Gomoli liczyły na stałe fragmenty. Czekamy cały czas na powrót Małgorzaty Grec. Ze składu – z racji kontuzji, wypadły dodatkowo Anita Turkiewicz i Maria Zbyrad. Odmłodzony znaczną ilością młodych piłkarek Wrocław jest wciąż osłabiony i siłą rzeczy przechodzi niezbyt łatwą drogę w Ekstralidze.

Piotr Walkowiak

6. kolejka Ekstraligi (zaległe spotkanie)
11.10.2017, Wrocław
AZS Wrocław vs AZS UJ Kraków 0:1

Dominika Woźniak 6′

Pokaż znajomym:

One thought on “#Ekstraliga : Jagiellonki zdobyły Wrocław ”

  1. Chłopie, poćwicz język polski, składnie i logikę w swoich „relacjach”, bo naprawdę aż oczy pieką, jak się czyta te wypociny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.