Nie było niespodzianki. Medyk Konin w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Mistrzyń przegrał z Olympique Lyon 0:9. Tydzień temu przegrał u siebie 0:5. To było brutalne zderzenie z europejskim futbolem.

Francuzki ani na chwilę nie pozostawiły złudzeń podopiecznym Romana Jaszczaka. Już w pierwszej połowie po golach Amel Majri, dwóch Ady Hegerberg, Luci Bronze, Wendie Renard i Camille Abily było 6:0. W drugiej połowie Renard dołożyła jeszcze dwie bramki oraz japonka Saki Kumagai wykorzystała karnego.
Mistrz Polski żegna się z Europą, teraz czas na powrót na polskie boiska. Już w niedzielę Medyczki zagrają w dziesiątej kolejce z Czwórką Radom.

SKRÓT MECZU

relacja live

Stade de Lyon – Decines 11/10/2017
UEFA Women’s Champions League
1/16 finału (rewanż), 11.10
Olympique Lyon vs Medyk Konin 9:0

Majri 22, Ada Hegerberg 29, 39, Bronze 32, Renard 38, 62, 88, Abily 43, Kumagai 65 (K)
pierwszy mecz : 5:0 , AWANS : LYON
Pokaż znajomym:

One thought on “#UWCL : 0:9 .. Klęska Medyka”

  1. Oto obraz polskiej piłki nożnej w wydaniu kobiecym. Polska myśl trenerska, poziom wyszkolenia zawodniczek, poziim przygotowania motorycznego, technicznego czy taktycznego na poziomie ZERO.
    Nie oszukujmy się, kadra na bazie tych zawodniczek, też niczego nie osiągnie.
    Może rzeczywiście lepiej by było, wziąć 20 Polek z lig zagranicznych (usa, kanada, francja i innych), i zrobić z nich reprezentację??? Przynajmniej nie byłoby takiego wstydu…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.