Selekcjoner Miłosz Stępiński powołał kadrę na spotkania z Estonią i Grecją. Są spore niespodzianki. Spotkania z takimi przeciwniczkami będą znakomitym polem do testowania nowych wariantów i zawodniczek.

Zgrupowanie rozpocznie się 16 października w Warszawie. Dzień później kadra wyjedzie do Ostródy, gdzie w czwartek 19 października o godzinie 11:00 zagra towarzysko z Estonią, a 23 października o 18:00 podejmie Grecję. Wstęp na oba mecze będzie bezpłatny. Transmisję z obu spotkań przeprowadzi kanał Łączy Nas Piłka.

POWOŁANE :

 1. Patrycja Balcerzak (Medyk Konin) 
 2. Natalia Chudzik (Medyk Konin)
 3. Paulina Dudek (Medyk Konin)
 4. Nikol Kaletka (Medyk Konin)
 5. Sandra Sałata (Medyk Konin)
 6. Katarzyna Daleszczyk (Brescia Calcio) 
 7. Aleksandra Sikora (Brescia Calcio) 
 8. Dagmara Grad (Czarni Sosnowiec) 
 9. Joanna Operskalska (Czarni Sosnowiec) 
 10. Anna Szymańska (Czarni Sosnowiec)
 11. Agata Guściora (GKS Górnik Łęczna) 
 12. Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna)
 13. Emila Zdunek (GKS Górnik Łęczna)
 14. Katarzyna Kiedrzynek (PSG) 
 15. Julia Matuschewski (FFC Frankfurt) 
 16. Ewa Pajor (VFL Wolfsburg) 
 17. Agata Tarczyńska (VFL Wolfsburg) 
 18. Roksana Ratajczyk (Olimpia Szczecin) 
 19. Joanna Siwińska (AZS PWSZ Wałbrzych) 
 20. Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź) 
 21. Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg) 
 22. Oliwa Wos (Arminia Bilefeld) 
Pokaż znajomym:

3 thoughts on “Powołania na Estonię i Grecję ”

 1. Witam
  Nie widzę żadnych niespodzianek.
  Powołania dostały te same zawodniczki tylko w miejsce pani Pakulskiej oraz Pani Grzywinskiej są dwie zawodniczki z kadry do lat 19 oraz w miejsce Krystyny Sikory Joanna Operskalska.
  Zastanawiam się tylko czemu w meczach towarzyskich ze słabszymi przeciwniczkami trener nie da odpocząć podstawowym kadrowiczkom a spróbuje innych dziewcząt które mogłyby zawalczyć o reprezentacje i byc w przyszłości wsparciem dla tej reprezentacji.
  Mecze towarzyskie są chyba po to by sprawdzać inne rozwiązania i zawodniczki.
  Brakuje mi także zainteresowania kadry trenerskiej piłkarkami z najlepszej szkoły piłki kobiecej na świecie i największego skupiska Polonii czyli z USA.
  Pozdrawiam
  Kibic piłki nożnej kobiet

  1. Zgadzam się z kibicem w 100%.
   Ostatnio w lidze świetnie się spisują np. Dzesika Jaszek czy Agnieszka Jedrzejewicz warto by było dać odpocząć podstawowym zawodniczkom czyli Ewelinie Kamczyk, Ewie Pajor, Agnieszce Winczo czy Oli Sikorze one są pewniakami do gry w kadrze a sprawdzić zawodniczki które mogą je zastąpić gdyby przytrafiła się im jakaś kontuzja po to są mecze towarzyskie.
   Chyba ze trener obawia się Estoni lub Grecji powołując podstawowe zawodniczki.
   Po wpisie kibica sprawdziłem Amerykańska ligę uniwersytecka.
   Okazało się ze gra w niej ponad 100 dziewczyn z polskimi korzeniami z czego ponad 50 jest podstawowymi zawodniczkami swoich drużyn (są to czołowe drużyny ligi NCAA) warto się chyba nimi zainteresować może któraś by pasowała do Polskiej Reprezentacji.
   A tak na koniec moje spostrzeżenie jedynym dla mnie trenerem który może coś zdziałać i osiągnąć sukces z Polska reprezentacja jest trener Górnika Łęczna Pan Piotr Mazurkiewicz

 2. Żadnych zmian… nic z tego nie będzie…. na Białoruś dobre, ale dalej to lipa… tylko zmiany w myśleniu, w mentalności, a w myśli trenerskiej przede wszystkim, dadzą rezultat, inaczej lipa… pokory panowie trenerzy i działacze…, uczyć się od lepszych, a nie bufonada do nieba…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.