#PP : GieKSa ze śląskim Pucharem
Polska

W Pucharu Polski na szczeblu województwa śląskiego pierwszoligowa GieKSa Katowice pokonała ekstraligowy Mitech Żywiec 4:1.

Pierwsza połowa należała do Góralek. Po bramce Katarzyny Wnuk w 10 minucie wydawało się, że mecz będzie pod kontrolą faworyta. Druga połowa wszystko zmieniła. Sygnał do ataku dała piłkarka ekipy z Katowic – Karolina Koch. W 52 minucie fenomenalnie uderzyła na bramkę i piłka zatrzepotała w siatce Komosy. Dwa gole dołożyła Wiktoria Nowak i jednego Klaudia Matusik.

GieKSa zagra w rundzie międzywojewódzkiej zagra z rezerwami UKS SMS-u Łódź. Wygrany z tej pary w 1/8 z AZSem Wrocław.

GKS Katowice – Mitech Żywiec 4:1 (0:1)

0:1 Wnuk 9′
1:1 Koch 52′
2:1 Matusik 57′
3:1 Nowak 60′
4:1 Nowak 70′

GKS: Ludwiczak – Koch, Matusik (80. Dec), Wojtas, Kowalska (87. Luty), Nowak (90. Łąckiewicz-Oślizło), Kil (84. Czekała), Noras, Hajduk, Nosalik, Konieczna

MITECH : Komosa – Rżany, Biegun, Zasada (70′ Cholewka), Sobota (46′ Stopka), Gębka (60′ Smaza), Droździk, Chrzanowska (70′ Kadakova), Matyja (46′ Rosak), Wiśniewska (68′ Łagowska), Wnuk