Jagiellońskie przebudzenie mocy

W niedzielne przedpołudnie na bocznym boisku Stadionu Miejskiego Hutnika Kraków w ramach kolejnych akademickich derbów starły się ze sobą drużyny z Krakowa i Wałbrzycha. Już po pierwszej połowie wydawało się, że jest po meczu. Ekipa gości zapomniała, że gra się do końca i jakie indywidualności grają w Jagiellonkach.

Od początku przewagę miały przyjezdne i to one raz po raz raziły bramkę bronioną przez Karolinę Klabis. W 7 minucie po rzucie rożnym i główce Gosi Mesjasz piłka trafiła pod nogi Klaudii Miłek, a ta takich okazji nie zwykła marnować i tak się stało tym razem. Po bramce dla podopiecznych Kamila Jasińskiego obraz gry się nie zmienił. Gospodynie kontratakowały. W 24 minucie po wymanewrowaniu wałbrzyskiej obrony sam na sam z Andżeliką Dąbek stanęła Agnieszka Brzyzek, pewnie pokonując bramkarkę Wałbrzycha, strzałem pod porzeczkę. Długo taki wynik się nie utrzymał. Cztery minuty później na 1:2 strzeliła Mesjasz, a w 38 minucie podwyższyła Klaudia Miłek.
W drugiej połowie gra się wyrównała i uspokoiła. Gdy już w 80 minucie wydawało się, że już nic nie może zmienić losów spotkania… obudziły się gospodynie ! Natalia Sitarz po zamieszaniu wpakowała piłkę do siatki Dąbek. Dwie minuty później z lewej strony boiska Weronika Wójcik zakręciła przeciwniczkami, dośrodkowała do Justyny Maziarz. Ta ustaliła wynik spotkania na 3:3.

Za tydzień w ramach ósmej kolejki Ekstraligi Jagiellonki zagrają na wyjeździe ze SMS-em Łódź, a AZS PWSZ Wałbrzych u siebie z Mitechem Żywiec.