Wygrana Medyka

Po reprezentacyjnej przerwie Mistrz Polski podejmował u siebie Olimpię Szczecin. Spotkanie wyjątkowo zostało rozegrane na Stadionie im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie.

Rozpoczęło się dość nieoczekiwanie. Olimpia się nie bała i próbowała. W 9 minucie ekipa ze Szczecina wyszła na prowadzenie za sprawą gola Magdaleny Lachman. Medyk wziął się do roboty. W 25 minucie wyrównała stan spotkania Anna Gawrońska. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Roman Jaszczak wdział, że źle się dzieje i wpuścił na boisko Lili Kostovą. Stan gry się odmienił. Gospodynie zaczęły coraz śmielej prowadzić grę. Poskutkowało to już w 55 minucie, kiedy to właśnie wspomniana Kostova wyprowadziła na prowadzenie swój zespół. Pod koniec spotkania wynik spotkania na 3:1 ustaliła Nikol Kaletka.

W ósmej kolejce już w środę Medyk zagra na wyjeździe z Czarnymi, a Olimpia u siebie z AZS PSW Biała Podlaska.