#WWC : Przegrana ze Szwajcarią
Kadra A Mundial Reprezentacje Świat

W drugim spotkaniu eliminacji Mistrzostw Świata reprezentacja Polski przegrała 1:2 ze Szwajcarią. Gole dla gospodyń strzelały Vanessa Bernauer i Lara Dickenmann. Podopieczne Stępińskiego ukąsiły tylko raz za sprawą gola Ewa Pajor.

Pierwsze dwadzieścia minut spotkania na Tissot Arena Biel to bardzo defensywne, spokojne i zachowawcze granie. W 20 minucie gry po rykoszecie piłka wpada do siatki Kiedrzynek, gola strzeliła Vanessa Bernauer. Podziałało to na Polki to jak kubełek zimnej wody i zaczęły się ataki. Okazało się, że środkowe obrończynie są do przejścia. Po świetnie rozegranym rzucie wolnym w 34 minucie gry Ewa Pajor doprowadziła do wyrównania. Chwilę później mogła nawet wyprowadzić Biało-Czerwone na prowadzenie ale na przeszkodzie stanęła golkiper Thallman. Tylko niecałe sześć minut cieszyliśmy się z korzystnego wyniku. Po błędzie naszej obrony Dagmara Grad nie zdołała upilnować Lary Dickenmann, która pokonała Kasię Kiedrzynek.

Druga połowa to ataki gospodyń i słabnące Polki. Momentami wychodziła słabość naszej ligi. Brak przeglądu pola, odpuszczanie.. co się mściło. Polki ratował słupek, czy niecelność Helwetek.

Przy dużych osłabieniach w naszej ekipie (kontuzje Sikory, Daleszczyk, Pakulskiej, Siwińskiej) wynik 1:2 na wyjeździe z najmocniejszym zespołem w grupie jest naszym małym sukcesem. Jest to dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami eliminacji.