#WWC: Dwie bramki Pajor i pewna wygrana Polek na starcie eliminacji
Kadra A Mundial Publicystyka Reprezentacje Świat

Reprezentacja Polski pewnie wygrała z Białorusią … na starcie eliminacji do Mistrzostw Świata w 2019 roku. Bramki dla podopiecznych Miłosza Stępinskiego strzelały: Agata Tarczyńska, Ewelina Kamczyk oraz dwukrotnie Ewa Pajor. Jedyne trafienie dla przyjezdnych zdobyła Anastasia Shcherbachenia.

Spotkanie w Łęcznej rozpoczęło się po myśli Polek. W 14. minucie uderzenie Agnieszki Winczo obroniła bramkarka rywalek, ale przy dobitce Agaty Tarczyńskiej była już bez szans. Kolejna bramka padła po indywidualnej akcji Eweliny Kamczyk, która minęła Nataliye Voskobovich i podwyższyła wynik spotkania. Pięć minut później było już 3:0, piłkę w bramce na raty umieściła Ewa Pajor. Tuż przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy Białorusinki zdobyły honorową bramkę. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisała się Anastasia Shcherbachenia. Katarzyna Kiedrzynek nie miała szans na skuteczną interwecję, piłka leciała w okienko bramki. Po przerwie podopieczne Miłosza Stępińskiego dalej przeważały.  Jednak w 58. minucie Slesarchik zdecydowała się na uderzenie z dystansu, które o mało nie zakończyło się kontaktową bramką. Piłka jednak trafiła w poprzeczkę. Ta sytuacja zemściła się na Białorusinkach już po minucie. Szybką akcję Polek skutecznie wykończyła Ewa Pajor i ustaliła wynik na 4:1. Polki rozpoczęły eliminacje od wygranej, kolejne spotkanie rozegrają na wyjeździe ze Szwajcarią.