Polki na świecie – Udany debiut Daleszczyk, skuteczna Agnieszka Winczo
Frauen Bundesliga Ligi Polki na Świecie Publicystyka Serie A Świat

Zapraszamy na drugą odsłonę cyklu ‘Polki na świecie’. Bramki Winczo, Tarczyńskiej, Dalesczyk. 90 minut Pajor, Kiedrzynek i Szemik.

Niemcy:

Bundesliga:

1. Ewa Pajor (Wolfsburg VFL) – grała 90 minut (wygrana: 4:0  z SC Sand)
  2. Nicole Eckerle (SC Freiburg) – kontuzja (wygrana: 1:0 z FC Bayern Munchen)
  3. Silvana Chojnowski (1. FC Koeln) – poza kadrą (przegrana: 2:5 z SGS Essen)
  4. Julia Matuschewski (FFC Frankfurt) – grała od 83 minuty (wygrana: 1:0 z Hoffenheim)
  5. Symela Ciesielska (MSV Duisburg) – poza kadrą meczową (przegrana: 0:1 z Turbine Potsdam)

2  Bundesliga:

1. Oliwia Woś (Arminia Bielefeld) – grała 90 minut (wygrana: 2:0 z FF USV Jena II)
  2. Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg) – grała 90 minut, dwie bramki (wygrana: 6:0 z SV Henstedt-Ulzburg)
  3. Marta Stobba (BV Cloppenburg) – poza kadrą (wygrana: 6:0 z SV Henstedt-Ulzburg)
  4. Dominika Wylężek (BV Cloppenburg) – poza kadrą (wygrana: 6:0 z SV Henstedt-Ulzburg)
  5. Evelyn Nicinski (B.W. Hohen Neuendorf) – grała 90 minut (porażka: 0:5 z FSV Gütersloh)
  6. Hanna Konsek (B.W. Hohen Neuendorf) – grała 90 minut (porażka: 0:5 z Herforder SV)
  7. Patrycja Pożerska (B.W. Hohen Neuendorf) – kontuzja (porażka: 0:5 z Herforder SV)
  8. Agata Tarczyńska (Wolfsburg II VFL) – grała 90 minut i strzeliła gola (wygrana : 1:2 z Borussia Mönchengladbach)
  9. Kamila Kmiecik (FSV Gütersloh 2009) – grała 90 minut (wygrana 5:0 z B.W. Hohen Neuendorf)

Włochy

Serie A:

1. Aleksandra Sikora (ACF Brescia Femminile) – poza kadrą (wygrana: 6:0 w meczu Pucharu Włoch z Riozzese)
  2. Katarzyna Daleszczyk (ACF Brescia Femminile) – grała do 64 minuty, bramka (wygrana: 6:0 w meczu Pucharu Włoch z Riozzese)

Francja:

Feminnes Division 1:

1. Katarzyna Kiedrzynek (PSG) – grała 90 minut (wygrana: 3:0 z Rodez)

Szwecja

Damallsvenskan

1. Patrycja Jerzak (Djurgarden Stockholm) – cały mecz na ławce (remis : 1:1 z Eskilstuna United DFF)

USA

Western Athletic Conference

1. Kinga Szemik (University of Texas Rio Grande Valley) –  grała 90 minut  (remis 1:1 z Houston Baptist University)