Dwucyfrówka w Sosnowcu, Show Eweliny Kamczyk w Żywcu, niespodzianka w Wałbrzychu i kolejny komplet punktów Olimpii.

Kolejka rozrywana na raty. Ze względu na eliminacji Mistrzostw Europy U19 spotkania we Wrocławiu i Łodzi zostały przełożone. Dzięki przebyłyskowi i czterem bramkom w Eweliny Kamczyk ta wróciła na czoło klasyfikacji strzelczyń a Górnik na fotel lidera. Świetna postawa Dominiki Dewickiej pozwoliła wywieźć Białej Podlaskiej cenny punkt z Wałbrzycha. Nie było niespodzianki w Sosnowcu, gdzie Czarne rozprawiły się z beniaminkiem Ekstraligi, aplikując im dziesięć bramek. Bo walce pierwszy komplet punktów u siebie wyszarpała Olimpia.

Teraz czas na przerwę na reprezentacje i spotkanie eliminacji Mistrzostw Świata z Białorusią i Szwajcarią. Liga wraca za dwa tygodnie.

Piłkarka 6. kolejki

  • Dominika Dewicka (AZS PSW Biała Podlaska) (37%, 185 Votes)
  • Joanna Operskalska (Czarni Sosnowiec) (24%, 120 Votes)
  • Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna) (24%, 120 Votes)
  • Weronika Szymaszek (Olimpia Szczecin) (15%, 74 Votes)

Total Voters: 499

Szczecin, 9.09.2017

Olimpia Szczecin vs Sportowa Czwórka Wosztyl.eu Radom 1:0

1:0 Weronika Szymaszek 67′

MVP TKF : Weronika Szymaszek
sędzia : Ewa Żyła

czerwona kartka : Natalia Niewolna (83′ za drugą żółtą)

Olimpia: Niesterowicz – Fil (85. Bińkowska), Szymaszek, Preś, Bohm, Michalczyk, Trzcińska (55. Witczak), Niewolna, Sudyk, Janik, Lachman.

Sportowa Czwórka: Snopczyńska – Smagur (60. Grzywna), Chrzanowska (70. Sobczak), Zielińska (77. Gołębiowska), Kołek, Stasikowska, Szydło, Mućka (83. Golian), Stefańska, Tracz, Rosińska

Olimpia Szczecin znów zwycięska

Skrót z meczu Olimpia vs Czwórka Radom (1:0)

Żywiec, 9.09.2017

TS Mitech Żywiec vs GKS Górnik Łęczna 4:0 (0:0)

0:1 Ewelina Kamczyk 49′
0:2 Ewelina Kamczyk 58′
0:3 Ewelina Kamczyk 74′
0:4 Ewelina Kamczyk 82′

MVP TKF : Ewelina Kamczyk
sędzia : Beata Wosiewicz

MITECH : Komosa – Zegan (43′ Sobota), Zasada, Biegun, Gruszka (61′ Matyja), Gębka (78′ Łagowska), Chrzanowska (81′ Seńkow), Droździk, Rosak (61′ Stopka), Wnuk, Wiśniewska

GÓRNIK: Palińska – Jelencić, Górnicka, Kwietniewska (70′ Rogalska), Dyguś, Kamczyk, Matysik, Guściora (70′ Materek), Zdunek, Grabowska (46′ Jędrzejewicz), Sznyrowska (60′ Jaszek)

 

Kamyk dała show

Sosnowiec, 9.09.2017

KKS Czarni Sosnowiec vs KS Unifreeze Górzno 10:0

Joanna Operskalska (15′, 55′), Patricia Hmirova (21′, 62′), Stanislava Liskova (8′, 25′), Lucia Suskova (3′), Marta Cichosz (85′), Dominika Jodzińska (87′), Kamila Tkaczyk (90′)

MVP TKF : Joanna Operskalska
sędzia : Karolina Tokarska

CZARNI :  Szymańska (46′ Klimek) – Grad, Horvathova (80′ Jodzińska), Liskova (46′ Hałatek), Wycisk, Matla, Operskalska, Cichy (65′ Fuchs) ,Suskova (65′ Tkaczyk), Hmirova, Cichosz

UNIFREEZE : Hnativ (25′ Pilecka) – Brzozowska, Domagalska (46′ Żakiewicz), Jeleń (75′ Kmieciak), Krobska, Hossa, Głowacka (30′ Garbowska), Szymczak, Kopińska, Ignatjeva, Bała

 

Dwucyfrówka w Sosnowcu

Wałbrzych, 9.09.2017

AZS PWSZ Wałbrzych vs AZS PSW Biała Podlaska 0:0

MVP TKF : Dominika Dewicka

 sędzia : Aneta Kowalska

AZS PWSZ : Dąbek – Gradecka, Mesjasz, Aszkiełowicz, Kędzierska, Dereń, Rędzia, Ratajczak, Rapacka, Głąb, Kowalczyk (90′ Pluta)

AZS PSW: Dewicka – Sosnowska, Bosak, Edel, Niedbała, Wołos, Cieśla, Michalska (50′ Mikołajczak), Lefeld, Płoska, Ulatowska (85′ Hlukha)

Bez bramek w Wałbrzychu

Mecz AZS Wrocław – AZS UJ Kraków odbędzie się w terminie 11.10 godz. 15:00.

Mecz UKS SMS Łódź – KKPK Medyk Konin został przełożony na 3.12.2017.

 klubrozegrane spotkaniazdobyte punktybilans bramkowy
1GKS Górnik Łęczna143765:8
2KKP Medyk Konin133662:11
3Czarni Sosnowiec132731:10
4AZS PWSZ Wałbrzych 142635:20
5UKS SMS Łódź 131828:16
6AZS UJ Kraków141720:29
7TS Mitech Żywiec 131613:25
8Olimpia Szczecin141220:45
9AZS PSW Biała Podlaska131012:32
10Sportowa Czwórka Radom14910:36
11Unifreeze Górzno14910:64
12AZS Wrocław14817:28

KLASYFIKACJA STRZELCZYŃ EKSTRALIGI 2017/18

9. goli – Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna),

7. goli – Nikola Karczewska, Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź),

6. goli – Lilyana Kostova (Medyk Konin), Patricia Hmirova (Czarni Sosnowiec);

5. goli – Anna Sznyrowska (GKS Górnik Łęczna), Dominika Dereń (AZS PWSZ Wałbrzych), Nikol Kaletka (Medyk Konin);

4. gole – Dominika Dereń, Klaudia Miłek, Julita Głąb (AZS PWSZ Wałbrzych), Maja Osińska (UKS SMS Łódź);

3. gole – Nastassia Shuppo, Natalia Pakulska (Medyk Konin), Roksana Ratajczyk (Olimpia Szczecin), Gabriela Grzywińska (GKS Górnik Łęczna), Kamila Czudecka (AZS Wrocław), Lucia Suskova (Czarni Sosnowiec);

2. gole – Marzena Salamon (UKS SMS Łódź), Anita Turkiewicz, Maria Zbyrad, Kamila Czudecka, Joanna Wróblewska (AZS Wrocław), Izabela Tracz (Czwórka Radom), Joanna Operskalska, Stanislava Liskova (Czarni Sosnowiec), Martyna Zańko, Anna Rędzia (AZS PWSZ Wałbrzych), Ewa Cieśla (AZS PSW Biała Podlaska), Patrycja Balcerzak, Anna Gawrońska (Medyk Konin), Weronika Szymaszek (Olimpia Szczecin);

1. gol – Jolanta Siwińska, Oliwia Rapacka, Małgorzata Mesjasz, Sabina Ratajczak (AZS PWSZ Wałbrzych), Celina Chmal, Daria Kurzawa, Maja Osińska (UKS SMS Łódź), Agata Guściora, Sylwia Matysik (GKS Górnik Łęczna), Maria Ficzay, Krystyna Sikora, Natalia Chudzik, Radoslava Slavcheva (Medyk Konin), Marta Cichosz, Dominika Jodzińska, Kamila Tkaczyk, Dagmara Grad (Czarni Sosnowiec), Natalia Niewolna, Patrycja Michalczyk, Aleksandra Sudyk (Olimpia Szczecin), Julia Maskiewicz, Joanna Olszewska (AZS Wrocław), Katarzyna Wnuk, Magdalena Matyja, Karolina Zasada, Aleksandra Łagowska (Mitech Żywiec), Weronika Wójcik, Klaudia Kubaszek, Olga Sirant, Natalia Sitarz (AZS UJ Kraków), Paulina Sobczak, Aleksandra Zielińska, Aleksandra Szydło, Natalia Stasikowska (Czwórka Radom), Dominika Gąsieniec (AZS PSW Biała Podlaska), Agata Bała, Dominika Głowacka (Unifreeze Górzno);

SAMOBÓJCZE :

1- Kinga Niedbała (AZS PSW Biała Podlaska), Aleksandra Sudyk (Olimpia Szczecin), Bohdana Hnativ (Unifreeze Górzno)

ROZEGRANE SPOTKANIA : 34 / 162
STRZELONE BRAMKI : 145
ŚREDNIA : 4,26

#EkstraTYPY : Po sobotnich spotkaniach szóstej kolejki

Co nas czeka w następnej kolejce ?

7. kolejka – 23/24 września 2017

23.09 (11:00) TS Mitech Żywiec – KS AZS Wrocław
23.09 (12:00) AZS PSW Biała Podlaska- UKS SMS Łódź
23.09 (16:00) KKPK Medyk Konin – MKS Olimpia Szczecin
23.09 (17:30) LUKS Sportowa Czwórka Radom – KKS Czarni Sosnowiec
24.09 (11:00) AZS UJ Kraków – AZS PWSZ Wałbrzych
24.09 (14:00) KS Unifreeze Górzno – GKS Górnik Łęczna
Pokaż znajomym: