Pomarańczowa inauguracja

– fot. Michał Grzembski

Na pierwszy weekend września zaplanowano inaugurację sezonu III Mazowieckiej Ligi Kobiet. Piłkarki nożne KS Królewscy Płock wczesnym, sobotnim rankiem udały się do Siedlec, aby rozegrać mecz z miejscową Pogonią.

Trzy miesiące, tyle nie widzieliśmy płocczanek na ligowych boiskach. Po zajęciu najlepszego, trzeciego miejsca w poprzednim sezonie, mocno trenowaliśmy do końca czerwca – opowiada trener Adrian Piankowski. Kolejny miesiąc był czasem na regenerację fizyczną, a przede wszystkim mentalną. Chciałem, żeby dziewczyny nie myślały zbyt dużo o futbolu. Jednak nie do końca się to udało, bo z wieloma z nich, na ich własne życzenie, trenowałem indywidualnie na orliku. Po krótkim 2-tygodniowym wprowadzeniu udaliśmy się na zgrupowanie do Łącka. Solidnie przepracowaliśmy 7 dni, zintegrowaliśmy się i wróciliśmy na swój domowy obiekt, aby doszlifować formę. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do rundy jesiennej rozgrywek ligowych. – kończy Adrian Piankowski.

Tym razem w drużynie nie zaszły duże zmiany. Z trzonu zespołu odeszła tylko jedna zawodniczka, Anna Wojtkowska, doświadczona obrończyni. Natomiast z Medyka Konin wróciła wychowanka płockiego klubu – Patrycja Słupska.

Sobotni mecz bardzo przypominał spotkania z Pogonią Siedlce z poprzednich sezonów. Strzelone szybko bramki, ogromna dominacja i wiele niewykorzystanych sytuacji bramkowych.

Wynik otworzyła w 7. minucie Dominika Janicka, dopadając do odbitej przed pole karne piłki i umieszczając ją płaskim uderzeniem w rogu bramki przeciwnika. Płocczanki zagrożenie stwarzały wejściami środkiem jak i bokami boiska. 3 minuty po pierwszej bramce swoje indywidualne umiejętności pokazała Natalia Borowska. Sprytnie oszukała atakujące ją rywalki i skutecznie uderzyła z 16 metrów. Kilka minut przed przerwa było już 3:0 za sprawą Julii Mikołajewskiej. Siedlczanki w pierwszej połowie miały tylko jedną bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki, kiedy to napastniczka przecięła podanie płockiej bramkarki tuż przed polem karnym. Nie potrafiła jednak wykorzystać tak dogodnej sytuacji.

Druga połowa przyniosła całkowitą dominację Królewskich. Gra toczyła się tylko na połowie przeciwniczek z Siedlec, a pomarańczowe co i raz dochodziły w pobliże bramki. Zawodziła jednak skuteczność i w tej części gry padł tylko jeden gol, którego autorką była Julia Mikołajewska.

MKS Pogoń Siedlce – KS Królewscy Płock 0:4 (0:3)

Bramki: 7. Dominika Janicka, 10. Natalia Borowska I, 33. i 63. Julia Mikołajewska

Skrót meczu:

KS Królewscy Płock: Agnieszka Potrzebska, Karolina Ejman, Kinga Sławińska, Daria Przybysz (64. Borowska Natalia II), Klaudia Łyzińska (64. Julia Klimczewska), Daria Kusa (K), Julia Mikołajewska, Aleksandra Kujawska (60. Aleksandra Synowiec), Dominika Janicka (60. Wiktoria Wiączek), Oliwia Gołębiewska (41. Wiktoria Zielińska), Natalia Borowska I (41. Zuzanna Szeluga)

 

Zuzanna Szeluga (napastniczka): Jestem bardzo zadowolona z naszej gry, chociaż mogło paść dużo więcej bramek. Byłyśmy cały czas w posiadaniu piłki, pod naszą bramką praktycznie nic się nie działo. Na boisko wyszłyśmy pełne energii, pokazałyśmy nasze umiejętności i każdy dał z siebie wszystko.

Karolina Ejman (obrończyni): To duża satysfakcja, że pierwszy mecz w sezonie wygrałyśmy tak wysokim wynikiem. Praktycznie całe spotkanie dominowałyśmy na boisku. Rywalki rzadko były przy piłce, przez co nie stwarzał zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Wiążemy z tym sezonem duże nadzieje i sądzę, że damy radę je spełnić.

– fot. Michał Grzembski
– fot. Michał Grzembski

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.