D1 Féminine Frauen Bundesliga Polki na Świecie Publicystyka Serie A Świat

Zapraszamy na pierwszą odsłonę nowego sezonu cyklu “Polki na świecie”. Co tydzień będziemy ukazywać poczynania polskich piłkarek w ich zagranicznych drużynach klubowych.

Niemcy:

Bundesliga:

1. Ewa Pajor (Wolfsburg VFL) – grała 90 minut, bramka i asysta (wygrana: 6:0  z 1899 Hoffenheim)
  2. Nicole Eckerle (SC Freiburg) – kontuzja
  3. Silvana Chojnowski (1. FC Koeln) – poza kadrą (przegrana: 0:2 z FFC 1. Frankfurt)
  4. Julia Matuschewski (FFC Frankfurt) – grała od 67 minuty (wygrana: 2:0 z 1. FC Koeln)
  5. Symela Ciesielska (MSV Duisburg) – poza kadrą meczową

2  Bundesliga:

1. Oliwia Woś (Arminia Bielefeld) – poza kadrą (wygrana: 3:2 z SV Meppen)
  2. Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg) – grała 90 minut (przegrana: 3:4 z FSV Gutersloh 2009)
  3. Marta Stobba (BV Cloppenburg) – poza kadrą (przegrana: 3:4 z FSV Gutersloh 2009)
  4. Dominika Wylężek (BV Cloppenburg) – poza kadrą (przegrana: 3:4 z FSV Gutersloh 2009)
  5. Evelyn Nicinski (B.W. Hohen Neuendorf) – grała 90 minut (remis: 0:0 z Herforder SV)
  6. Hanna Konsek (B.W. Hohen Neuendorf) – grała 90 minut (remis: 0:0 z Herforder SV)
  7. Patrycja Pożerska (B.W. Hohen Neuendorf) – kontuzja (remis: 0:0 z Herforder SV)
  8. Agata Tarczyńska (Wolfsburg II VFL) – grała 90 minut, asysta (przegrana: 1:2 z Turbine II Poczdam)
  9. Kamila Kmiecik (FSV Gütersloh 2009) – grała do 75 minuty (wygrana: 4:3 z BV Cloppenburg)

Włochy

Serie A:

1. Aleksandra Sikora (ACF Brescia Femminile) – poza kadrą (wygrana: 4:0 w meczu Pucharu Włoch z Riozzese)*
  2. Katarzyna Daleszczyk (ACF Brescia Femminile) – poza kadrą (wygrana: 4:0 w meczu Pucharu Włoch z Riozzese)*

* – Do klubu nie dotarł jeszcze certyfikat zawodniczki.

Francja:

Feminnes Division 1:

1. Katarzyna Kiedrzynek (PSG) – grała 90 minut (remis: 1:1 z Soyaux)

Szwecja

Damallsvenskan

1. Patrycja Jerzak (Djurgarden Stockholm) – cały mecz na ławce rezerwowych (wygrana: 1:0 z Hammarby)

USA

Western Athletic Conference

1. Kinga Szemik (University of Texas Rio Grande Valley) – grała 90 minut (przegrana: 1:0 z STETSON)