Powrót Mistrza

Na deser piątej kolejki Ekstraligi Medyk podejmował AZS PWSZ Wałbrzych. Spotkanie obserwował z trybun selekcjoner Miłosz Stępiński.

Mistrz Polski nie miał litości. W pierwszej połowie skutecznie blokował ataki wałbrzyszanek. Praktycznie już w pierwszej połowie było po meczu. Bramki strzelały – dwie Lilii Kostova oraz po jednej Natalia Pakulska i Paulina Dudek.
Po przerwie też nie było zmiłuj. Po rozluźnieniu w szeregach gospodyń, po szansach bramkowych gości, koninianki raz po raz zaczęły sunąć na bramkę Dąbek. Poczuły tego skutki podopieczne Kamila Jasińskiego, dwukrotnie wybijając piłkę z linii bramkowej. te jednak nie rezygnowały i się nie załamały. Po ładnej akcji gola w 71 minucie strzeliła Anna Rędzia. I zaczęło się odrabianie strat. Cztery minuty później trafiła Julita Głąb. Zaczął się prawdziwy mecz. Jednak do dziewczyny z Dolnego Śląska strzelały. Na 4:3 trafiła w 83. minucie Dominika Dereń.

Podopieczne Romana Jaszczaka zagrają już w środę zaległy mecz z AZS Wrocław, a AZS PWSZ Wałbrzych zagra w sobotę z AZS PSW Biała Podlaska.