Wałbrzych wyrwał lidera

Tylko cztery godziny liderował Ekstralidze Górnik Łęczna. Foteli lidera zwycięstwem 4:3 z Czwórką Radom zapewniły sobie piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych.

Od początku gospodynie wyraźnie przeważały. Już w 58. minucie było 3:0 po dwóch bramkach Klaudii Miłek i jednej Martyny Zańko. Wtedy zaczęło się rozprężenie i wpadki. Po faulu Pluty w polu karnym w 65 minucie karnego dla Czwórki wykorzystuje Ola Zielińska. Czternaście minut później jednak wynik na 4:1 podwyższyła Oliwia Rapacka, strzelając swoją debiutancką bramkę w zespole z Dolnego Śląska. W samej końcówce rozegrał się mały horror z happy endem dla gospodyń. W 89. minucie karnego na 4:2 strzela Ola Szydło, minutę później Natalia Stasikowska podwyższa na 4:3. Na więcej nie było już czasu.

Już za tydzień w piątej kolejce Ekstraligi AZS PWSZ Wałbrzych zagra w Koninie z Medykiem, a Czwórka u siebie z UKS SMS Łódź.