Reprezentantka Polski strzela przeciwko mistrzowi Anglii
FA WSL Frauen Bundesliga Polki na Świecie Świat

W meczu towarzyskim 1. FCC Frankurt pokonał Manchester City 3:0. Wynik spotkania w 86. minucie ustaliła reprezentantka Polski – Julia Matuschewski. Dla drużyny z Bundesligi trafiały jeszcze Ana-Maria Crnogorcevic i  Saskia Matheis.

Julia Matuschewski

Koleżanki Julii Matuschewski bardzo szybko rozpoczęły strzelanie, bowiem już w 1. minucie gry Marie Hourihan musiała wyciągać piłkę z siatki po strzale Crnogorcevic. Po niespełna trzech minutach bramkarka MCWFC skapitulowała po raz drugim. Tym razem autorką trafienia była Saskia Matheis. Julia Matuschewski pojawiła się na placu gry w 79. minucie. Reprezentantka Polski ustaliła wynik na 3:0.

Był to kolejny przedsezonowy sprawdzian 1. FCC Frankfurt. Drużyna Julii Matuschewski zainguruje rozgrywki kobiecej Bundesligi już 3.09 meczem przeciwko 1. FC Koln.