Derby to derby. To jest całkiem inny mecz ligowy. Pokazały to piłkarki z Białej Podlaskiej, dzielnie stawając czoła Górniczkom. Bardzo mądrze się broniły, szczególnie w pierwszej połowie. Tylko raz w 19 minucie ten defensywny mur przełamały gospodynie. Dominika Grabowska zagrała prostopadłą piłkę na wolne pole, a w sytuacji sam na sam świetnie zachowała się Kamczyk, która otworzyła wynik rywalizacji. Biała próbowała się odgryźć, lecz próby Cieśli i Lefeld nie wiele dały. W drugiej połowie wykrystalizowało się już całkiem prowadzenie Górniczek. W 51 wynik podwyższyła Anna Sznyrowska, później jeszcze dwa gole dołożyła Ewelina Kamczyk. Warto podkreślić, że na boisku pojawiła się po kontuzji Emilia Zdunek.

Już za tydzień Górnik pojedzie do Szczecina, a AZS PSW Biała Podlaska podejmie u siebie AZS UJ Kraków.

2. kolejka Ekstraligi
Łęczna, 12.08.2017
Górnik Łęczna vs AZS PSW Biała Podlaska 4:0 (1:0)

1:0 Ewelina Kamczyk 19’
2:0 Anna Sznyrowska 51’
3:0 Ewelina Kamczyk 56’
4:0 Ewelina Kamczyk 78’

MVP TKF : Ewelina Kamczyk
sędzia główna: Małgorzata Drosio (Łuków)

Górnik: Palińska – Jelencić, Górnicka, Guściora, Dyguś, Kamczyk, Grzywińska (70’ Materek), Matysik, Grabowska (70’ Zdunek), Zawistowska (60’ Jędrzejewicz), Sznyrowska (60’ Jaszek)

AZS PSW: Dewicka – Sosnowska, Kuciewicz, Edel, Niedbała (70’ Kusiak), Cieśla, Wołos (82’ Hlukha), Mikołajczak (55’ Ulatowska), Gąsieniec, Płoska (75’ Bąk), Lefeld

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.