Przed inauguracją nowego sezonu w II i III lidze kobiet wszystko powinno być jasne. Tymczasem z II i III ligi zniknął Stomil Olsztyn S.A, za to w dziwnych okolicznościach pojawił się AS Stomil Olsztyn.

Według tego co działo się w ubiegłym sezonie, to w II lidze (grupie łódzkiej) powinien nadal grać Stomil Olsztyn S.A, który zajął drugie miejsce w sezonie 2016/17. Z kolei w III lidze (grupie warmińsko – mazurskiej) powinien rywalizować Stomil II Olsztyn S.A, który co prawda wygrały ligę, ale jako rezerwy musi grać o klasę niżej od pierwszego zespołu.

Tym czasem pojawiła się ciekawa informacja, że awans z III ligi (grupy warmińsko – mazurkiej) uzyskał nie istniejący w zeszłorocznych rozgrywkach AS Stomil Olsztyn. I tak o to nowy twór Stomilu będzie grał w II lidze, a jego rezerwy w III lidze. Tylko, dlaczego z III ligi awansowała drużyna, która nie brała udziału w tych rozgrywkach? I dlaczego od nowego sezonu pojawiła się Akademia Sportowa Stomil Olsztyn zamiast Stomilu Olsztyn Spółki Akcyjnej?

Poniżej plik WMZPN, na którym są wypisane wszystkie awanse drużyn z tego regionu. Jest również zaznaczony awans drużyny AS Stomil Olsztyn z III do II ligi.

Awans z WMZPN

Pokaż znajomym:

4 thoughts on “StomiLowy przekręt ”

  1. Jesatem tylko ciekawa czy autor tego tekstu raczył zadzwonić do WMZPN aby potwierdzić wielka „aferę” … czy sugerował się „sprawdzonymi” informacjami od konkurencyjnego zespołu

  2. Stomil Olsztyn S.A. nie wygrał III ligi Warmińsko Mazurskiej, zajął w niej 2 miejsce tracąc 19 punktów do liderek KKP Stomilanki II Olsztyn. Awansu żadnego nie było, nastąpiło przekazanie miejsca w II lidze z Stomil Olsztyn SA do tworu Akademia Sportowa Stomil Olsztyn. Można co do przekazania mieć wątpliwości bo to dwa oddzielne podmioty. W tym związku wszystko jest możliwe na rzecz OKS, ta sama siedziba, byli pracownicy klubu w szeregach związku, zastanawia ta nagroda, bo ligę wygrało KKP a nie OKS a już napewno nie jakieś AS.

  3. Do II ligi(kujawsko-pomorska) awansowała drużyna, która nie grała w żadnej III lidze – Lubuszanin Drezdenko.
    To jest dopiero ciekawostka ?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.