Przed inauguracją nowego sezonu w II i III lidze kobiet wszystko powinno być jasne. Tymczasem z II i III ligi zniknął Stomil Olsztyn S.A, za to w dziwnych okolicznościach pojawił się AS Stomil Olsztyn.

Według tego co działo się w ubiegłym sezonie, to w II lidze (grupie łódzkiej) powinien nadal grać Stomil Olsztyn S.A, który zajął drugie miejsce w sezonie 2016/17. Z kolei w III lidze (grupie warmińsko – mazurskiej) powinien rywalizować Stomil II Olsztyn S.A, który co prawda wygrały ligę, ale jako rezerwy musi grać o klasę niżej od pierwszego zespołu.

Tym czasem pojawiła się ciekawa informacja, że awans z III ligi (grupy warmińsko – mazurkiej) uzyskał nie istniejący w zeszłorocznych rozgrywkach AS Stomil Olsztyn. I tak o to nowy twór Stomilu będzie grał w II lidze, a jego rezerwy w III lidze. Tylko, dlaczego z III ligi awansowała drużyna, która nie brała udziału w tych rozgrywkach? I dlaczego od nowego sezonu pojawiła się Akademia Sportowa Stomil Olsztyn zamiast Stomilu Olsztyn Spółki Akcyjnej?

Poniżej plik WMZPN, na którym są wypisane wszystkie awanse drużyn z tego regionu. Jest również zaznaczony awans drużyny AS Stomil Olsztyn z III do II ligi.

Awans z WMZPN

Pokaż znajomym: