Transferowa ofensywa Wandy

Tego to dawno nie grali. Pierwszoligowa Wanda Kraków ogłosiła wczoraj trzy poważne wzmocnienia. Nowymi piłkarkami nowohuckiego klubu zostały: Julia Basta, Wiktoria Pietrzyk i Adrianna Sobolewska.

Julia Basta – młodzieżowa reprezentantka Polski jest wychowanką Słomniczanki Słomniki, w której grała w drużynie z chłopakami. Później trafiła do Bronowianki Kraków, gdzie zdobyła m.in. Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski w futsalu U-14 oraz Wicemistrzostwo w futsalu U-16. W ubiegłym sezonie występowała również w Ekstralidze futsalu i wywalczyła tam czwarte miejsce z drużyną Lex Kancelaria Słomniki. W czerwcu tego roku wraz z reprezentacją Małopolski wywalczyła brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Wiktoria Pietrzyk to kolejna zawodniczka z Bronowianki Kraków, która przechodzi do Wandy na zasadzie transfer definitywnego. Wychowanka klubu, podobnie jak Julia Basta zdobywała z drużyną Mistrzostwa i Wicemistrzostwa Polski w futsalu U14 oraz U16. Jako kapitan drużyny w klubowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych wywalczyła czwarte miejsce. Przez cztery lata reprezentowała kadrę Małopolski, pełniąc funkcję kapitana.

Adrianna Sobolewska to trzecia (ale nie ostatnia) zawodniczka Bronowianki, która zasiliła szeregi Wandy. Ada to reprezentantka Małopolski i uczestniczka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży…w koszykówkę. Jeszcze trzy lata temu grała w kosza w Wiśle Kraków, ale po dobrych występach wraz ze szkolną drużyną w ogólnopolskich rozgrywkach Coca – Cola Cup (4 miejsce w Polsce) postanowiła robić, to co lubiła od najmłodszych lat, czyli grać w piłkę nożną. Wychowanka Bronowianki Kraków i od ubiegłego sezonu zawodniczka futsalowej drużyny Lex Kancelaria Słomniki. Po dobrym debiutanckim sezonie i zajęciu czwartego miejsca w Ekstralidze futsalu została powołana do futsalowej reprezentacji Polski.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.