Walka o historyczny triumf – gospodynie turnieju kontra duński dynamit

Walka o historyczny triumf – gospodynie turnieju kontra duński dynamit

Już za niespełna pół godziny zacznie się ostatnie starcie tego turnieju, walka o historyczny triumf. Po jednej stronie boiska gospodynie turnieju – Holenderki. Tylko jeden mecz dzieli je od  wygranej na mistrzostwach Europy. Z drugiej strony duński dynamit, który w kobiecej piłce również mierzy w debiutancki sukces na Euro. Co ciekawe na tym turnieju obie ekipy spotkały się już w fazie grupowej. Wtedy 1:0 wygrały podopieczne Sariny Wiegman. Jeśli dziś znów zwyciężą, to z pewnością wprawią w euforię całą Holandię. Czekam zatem na rozstrzygnięcie, kto na stadionie w Enschede wzniesie puchar do góry.

Dotychczas Holenderki idą, jak burza. Komplet zwycięstw w grupie i awans z pierwszego miejsca. Dalej? Było jeszcze lepiej. W ćwierćfinale pokonały 2:0 Szwedki, a w walce o finał rozbiły Angielki aż 3:0. W efekcie mają na koncie 5 wygranych (na 5 spotkań) i bilans bramek 9 – 1.

Dotychczasowe mecze na Euro 2017:

Grupa A: Holandia – Norwegia 1:0

Grupa A: Holandia – Dania 1:0 

Grupa A: Belgia – Holandia 1:2

1/4 finału: Holandia – Szwecja 2:0

1/2 finału: Holandia – Anglia 3:0

Dunki w grupie uznały jedynie wyższość swoich dzisiejszych rywalek. Pozostałe dwa spotkania wygrały po 1:0 (z Belgią oraz Norwegią). Następnie odprawiły faworytki do końcowego triumfu – Niemki. W półfinale również nie miały spacerku, tym razem po rzutach karnych wyeliminowały Austrię. Jednak kto wie, może ten konkurs jedenastek zaprocentuje, gdy będą musiały je wykonywać w finale.

Dotychczasowe mecze na Euro 2017:

Grupa A: Dania – Belgia 1:0

Grupa A: Holandia – Dania 1:0 

Grupa A: Dania – Norwegia 1:0

1/4 finału: Niemcy – Dania 1:2

1/2 finału: Dania – Austria 0:0 k. 3:0 

 

Mikołaj Barbanell

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: