Drugoligowy sparing dla Loczków
II liga Polska

1 sierpnia w Kobyłce odbył się sparing dwóch drużyn, które od września występować będą w II lidze podlaskiej. RESO Akademia 2012 Suwałki, beniaminek rozgrywek spotkała się z Loczkami Wyszków, drużyną która utrzymała się w II lidze, zajmując dziewiąte miejsce w zeszłych rozgrywkach.
Mecz został poprzedzony minutą ciszy ku czci Powstańców Warszawskich i o 17.01, w niemiłosiernym upale rozpoczęło się spotkanie. Trenerzy ustalili, że dziewczęta zagrają 3×30 minut, ale z powodu pogody, w trosce o zdrowie piłkarek, drugą i trzecią tercję lekko skrócono.

Od początku było widać, że doświadczenie, które wyszkowianki zdobyły w zeszłym sezonie będzie dawać efekty podczas tego meczu. Rzeczywiście już po kilku minutach Loczki prowadziły 2:0. Chwilę rozluźnienia wykorzystały jednak młode zawodniczki z Suwałk i zdobyły kontaktowego gola. Potem znów do głosu doszły piłkarki z Wyszkowa i zdobyły kolejne bramki.

Obaj trenerzy mieli do dyspozycji po 18 piłkarek, więc w drugiej, a szczególnie trzeciej tercji nie brakowało na boisku roszad. Lepiej zaprezentowała się ławka wyszkowskiej drużyny – końcowy wynik to 9:2 dla Loczków.

Na pewno wpływ na wynik miał fakt, że suwalczanki są w środku obozu przygotowawczego i ciężko trenują. Widać było, że „nogi nie niosą”, choć umiejętności młodym zawodniczkom z Podlasia nie brakuje.

Loczki w przyszłym tygodniu zagrają sparing z WAP Warszawa (IV liga), a Akademia Suwałki z pierwszoligowymi Stomilankami.
Tekst i foto : Maciej Kowalski