Turniej o Puchar Nadeshiko League 1 (kolejka 5)

foto. nadeshikoleague.jp

Puchar Nadeshiko League 1

(kolejka 5)

Grupa A

W grupie A, piłkarki Belezy po dość przeciętnym widowisku pokonały rywalki z Chiby dzięki bramce zdobytej z dobitki przez kapitan Sakaguchi w końcowych minutach meczu. W drugim ze spotkań ponad 5 tysięcy kibiców przybyło na stadion w Nagano by pożegnać Kumi Yokoyamę w jej ostatnim meczu przed wylotem do Frankfurtu. Wschodząca gwiazda japońskiej piłki nie zawiodła swoich fanów zaliczając dwa trafienia w pierwszej połowie spotkania z Niigatą. Piłkarki Parceiro zwyciężyły ostatecznie 5 – 2. Sprawa awansu z tej grupy do półfinałów wciąż pozostaje otwarta dla czterech drużyn.

W kontekście niedawnego transferu A. Sikory do Brescii pozostaje jedynie pozazdrościć Japonii medialnego rozgłosu kreowanego przez kluby i federację dla ich piłkarek – pożegnanie Yokoyamy transmitowane było w krajowych wieczornych wiadomościach telewizyjnych.

Nippon TV Beleza  1 – 0  JEF United Ichihara Chiba

(Mizuho Sakaguchi 85′)

AC Nagano Parceiro  5 – 2  Albirex Niigata

(Keiko Kodama 20′, Kumi Yokoyama Kumi 28′ 44′, Akane Saito 42′, Marumi Yamazaki 73′ – Mizuki Sonoda 61′ 77′)

Grupa B

W grupie B, ambitnie grającym na wyjeździe piłkarkom Igi, pomimo objętego w drugiej połowie prowadzenia, nie udało się pokonać liderek z Kobe. W 82 minucie spotkania najpierw Nakajima asystowała Masui przy bramce wyrównującej a następnie ta odwdzięczyła się tym samym 3 minuty później koleżance. Piłkarki INAC pozostają niepokonane. Podobnie ma się sprawa z zawodniczkami Urawy, które dzięki skromnemu zwycięstwu nad Chifure w derbach Saitamy również jeszcze nie przegrały. W tej grupie piłkarki INAC wydają się pewne awansu do półfinałów. Urawa i Vegalta stoczą prawdopodobnie ze sobą pojedynek o drugie premiowane awansem miejsce.

INAC Kobe Leonessa  2 – 1  Iga FC Kunoichi

(Rika Masuya 82′, Emi Nakajima 85′ – Haruka Takahashi 64′)

Chifure AS Elfen Saitama  0 – 1  Urawa Red Diamonds