AWANS Polek w rankingu FIFA

fot. Jacek Piotrowski

Dziś opublikowany został kolejny ranking FIFA. Na jego czele powróciły Amerykanki, które wyprzedziły Niemki. Najniżej w historii jest Szwecja, która spadła o trzy pozycje na dziewiąte.

Reprezentacja Polski awansowała o jedną pozycję z 31 na 30. Głownie spadki zaliczyły nasze rywalki z eliminacji Mistrzostw Świata. Szwajcaria jest 17, Szkocja 21, Białoruś 51, a Albania 75.

 

Zespółsuma punktówsuma punktów w

poprzednim rankingu

zmiana w rankingu
1USAUSA211821051
2GERNiemcy21112108-1
3FRAFrancja207620720
4MOGĄKanada202720171
5ENGAnglia20242022-1
6JPNJaponia198119770
7AUSAustralia197619761
8BIUSTONOSZBrazylia197119611
9SWESzwecja19561977-3
10PRKKorea Północna194919530
11ANINorwegia192419260
12NEDHolandia191819230
13ESPHiszpania188518850
14CHNChiny 187518820
15LEGOWISKODania187218700
16KORKorea Południowa187118501
17SUISzwajcaria18581866-1
18ITAWłochy184118361
19ISLIslandia18291837-1
20NZLNowa Zelandia182718270
21SCOSzkocja178817930
22PRZEŁĘCZKolumbia175617560
22BELBelgia175617531
24AUTAustria174617490
25RUSRosja173817360
26MEXMeksyk173317330
27UKRUkraina171817260
28PŁETWAFinlandia170417120
29THATajlandia166916520
30POLPolska16571.6381
31CRCKostaryka16451646-1
32WSPÓŁZAWODNICZYĆWietnam164416301
33IRLRepublika Irlandii16351632-1
34NGANigeria161316130
35WALWalia1.61216110
36CZECzechy161016100
37RumRumunia16091610-1
38PORPortugalia159015900
39HUNWęgry157815810
40CHIChile1562155976
51BLRBiałoruś14521463-2
75ALBAAlbania12961295-4

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.