Akademicko Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

Jagiellonki u rektora UJ

fot. Anna Wojnar

 21 czerwca w Auli Collegium Novum odbyło się spotkanie rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka ze zdobywcami medali w Akademickich Mistrzostwach Polski. Sportowcy otrzymali z rąk rektora listy gratulacyjne oraz uniwersyteckie pamiątki.

Spotkanie, w którym uczestniczyli również prorektorzy UJ ds. dydaktyki, rozwoju oraz kadrowych i finansowych – prof. Armen Edigarian, prof. Dorota Malec i prof. Jacek Popiel – a także kanclerz UJ Ewa Pędracka-Kwaskowska i kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ i CM dr Dorota Palik, poprowadził Konrad Wełpa, kierownik Biura Sportu UJ.

„Akademicki sport to ważna część Waszego życia i pracy. Państwa osobiste sukcesy to także sukces Uniwersytetu Jagiellońskiego, pokazujący, że indywidualne działanie daje satysfakcję i radość, a zespołowe – wymierny efekt. Po raz kolejny za Państwa przyczyną – trenerów, zawodniczek i zawodników, obsługi administracyjnej – Uniwersytet Jagielloński udowodnił, że suma indywidualnych talentów poszczególnych członków akademickiej społeczności determinuje znakomity wynik synergicznej pracy zespołowej.

Uprawianie sportu godzicie z nauką i pracą, a sportową pasję z wytrwałym zdobywaniem wiedzy i jej przekazywaniem. Na tych płaszczyznach jesteście wzorem do naśladowania – bo przecież nauka to również pewien rodzaj rywalizacji. O Państwa osiągnięciach świadczą między innymi przyznawane stypendia i nagrody rektorskie, które w ramach funduszu pomocy materialnej i puli nagród dla pracowników Uczelni zasłużenie są Wam  przyznawane” – pisał rektor w listach gratulacyjnych do zwycięzców.

W gronie medalistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego w sezonie 2016/2017 znalazły się futslistki, które w minionym sezonie zdobyły  Mistrzostwo Polski oraz srebrny medal na AMPach.

źródło : http://www.uj.edu.pl/wiadomosci/-/journal_content/56_INSTANCE_d82lKZvhit4m/10172/136929468

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: