NGP : Młodziczki z Wielkopolski mistrzyniami Polski
Polska

Reprezentacja Wielkopolski do lat 13 dziewcząt zdobyły złoty medal mistrzostw Polski w kategorii młodziczek. Podopieczne Anny Jankowskiej pokonały w finale rozgrywanym w Kościelcu Małopolski ZPN 1:0.

By sięgnąć po tytuł, młode zawodniczki musiały przejść aż trzy fazy rozgrywek Pucharu im. Kazimierza Górskiego. Od początku sezonu 2016/17 do maja rywalizowały w eliminacjach makroregionalnych. Dziewczęta pewnie wygrały swoją grupę notując pięć zwycięstw i jedną porażkę, którą poniosły dopiero w ostatnim spotkaniu mając już zagwarantowany awans do dalszych gier z pierwszego miejsca.

Na początku czerwca piłkarki z Wielkopolski wystąpiły w turnieju półfinałowym. Pokonały w nim po 1:0 reprezentacje Podkarpacia oraz Podlasia, a także bezbramkowo zremisowały z Dolnym Śląskiem. Siedem zdobytych punktów pozwoliło na awans do wielkiego finału. Ten odbył się w niedzielę w Kościelcu (województwo śląskie), a rywalem naszych zawodniczek była kadra Małopolski. Spotkanie było bardzo wyrównane, a o losach tytułu przesądził jeden gol. Zdobyła go (podobnie jak w obu zwycięskich meczach w turnieju półfinałowym) w 25. minucie Nadia Krezyman, na co dzień zawodniczka Błękitnych Owińska. W drugiej połowie zawodniczki z Małopolski przeważały, choć swoje sytuacje do podwyższenia wyniku miały także wielkopolanki. Ostatecznie żadna ze stron do bramki już nie trafiła i z sukcesu cieszyła się reprezentacja Wielkopolskiego ZPN.