Medyk zdobywa Puchar Polski!
Polska Publicystyka

W finale Pucharu Polski obyło się bez niespodzianek. Medyk Konin pokonał Górnika Łęczna 2:1. Bramki dla mistrzyń Polski zdobyły Agata Guściora i Aleksandra Sikora, a w doliczonym czasie trafienie kontaktowe zanotowała Emilia Zdunek. Dla podopiecznych Romana Jaszczaka to ósmy łącznie, a czwarty z rzędu triumf w tych rozgrywkach.

Od początku spotkania faworytem były zawodniczki z Konina, mimo to Górnik Łęczna nie był na straconej pozycji. Pokazały to pierwsze minuty meczu, kiedy groźny strzał oddała Ewelina Kamczyk. Piłka jednak przeszła obok słupka. Później do głosu doszły piłkarki Medyka. Najpierw w 33. minucie prowadzenie swojej drużynie dała Agata Guściora. Fatalny błąd przy tej bramce popełniła bramkarka Górnika – Anna Palińska. Niespełna trzy minuty później było już 2:0. Świetną akcję Liliyany Kostovej wykończyła Aleksandra Sikora. W drugiej połowie podopieczne Romana Jaszczaka zwolniły tempo gry, a do głosu częściej dochodziły zawodniczki z Łęcznej. Brakowało im jednak zimnej krwi, m.in. oko w oko z Anną Szymańską stanęła Anna Sznyrowska. Piłkarka Górnika jednak posłała piłkę obok bramki. Nadzieje w serca podopiecznych Piotra Mazurkiewicza wlała Emilia Zdunek, która w doliczonym czasie gry zdobyła kontaktową bramkę. To nie był jednak koniec emocji. Chwilę później sędzina Karolina Tokarska podyktowała rzut karny dla Medyka. Strzał Anny Gawrońskiej z 11 metrów obroniła Palińska, w pełni rehabilitując się za błąd przy pierwszej straconej bramce. W ostatniej akcji meczu szansę na wyrównanie miały jeszcze zawodniczki z Łęcznej, lecz po strzale Szewczuk piłka poleciała ponad poprzeczką bramki Medyka. Tym samym piłkarki z Konina mogły cieszyć się ze zdobycia ósmego Pucharu Polski!

FINAŁ PUCHARU POLSKI
31.05.2017, MOSIR Radom
Górnik Łęczna vs Medyk Konin 1:2(0:2)

0:1 Agata Guściora 33′
0:2 Aleksandra Sikora 36′
1:2 Emilia Zdunek 92′

93′ Palińska obroniła rzut karny Gawrońskiej

sędzia : Karolina Tokarska

widzów: 3420

GÓRNIK: Anna Palińska – Dominika Kwietniewska, Marlena Hajduk, Natasza Górnicka, Alicja Dyguś (62′ Dżesika Jaszek), Ewelina Kamczyk, Gabiera Grzywińska (90′ Jagoda Szewczuk), Karolina Koch (66′ Kasandra Parczewska), Emilia Zdunek, Agnieszka Jędrzejewicz (60′ Weronika Zawistowska), Anna Sznyrowska

MEDYK: Anna Szymańska – Aleksandra Sikora, Radoslava Slavcheva, Paulina Dudek, Maria Ficzay, Agata Guściora (74′ Anastasiya Kharlanava), Sandra Sałata, Natassia Shuppo, Dagmara Grad, Anna Gawrońska, Lilyana Kostova