Historyczne zwycięstwo na zakończenie historycznego sezonu

Historycznie zakończył się sezon 2016/17 dla Olimpii Szczecin. W sobotnie popołudnie rozgromiły Mitech Żywiec 7:1, co jest najwyższym ich zwycięstwem w historii występów w Ekstralidze.

Pierwsza połowa nie zwiastowała takiego wyniku i takiej burzy. Już w ósmej minucie po dośrodkowaniu Lucii Suskovej na prowadzenie gości wyprowadziła Katarzyna Wnuk. Gospodynie zaczęły przeważać i coraz śmielej zagrażać bramce Oli Komosy. Przyniosło to skutek w dziewiętnastej i trzydziestej trzeciej minucie, kiedy to Patrycja Trzcińska dwukrotnie wpakowała piłkę do siatki dziewczyn z Żywca. Olimpia zeszła do szatni prowadząc 2:1.

Losy tego meczu jednak rozstrzygnęły się w drugiej połowie, kiedy to Olimpijki pięciokrotnie pokonały Komosę. Trzykrotnie zrobiła to Roksana Ratajczyk i po razie Natalia Niewolna oraz Matlida Böhm.

Wynik 7:1 pozwolił Olimpii szczecin zakończyć sezon na historycznym siódmym miejscu w ekstraligowym miejscu w tabeli.

_____________________________

27. kolejka Ekstraligi
7.05.2017, Szczecin
Olimpia Szczecin vs Mitech Żywiec 7:1 (2:1)

MVP TKF : Patrycja Trzcińska

OLIMPIA: Niestorowicz – Preś, Niewolna (77′ Witczak), Szwed, Michalczyk, Janik, Fil (54′ Böhm), Szymaszek, Trzcińska, Lachman (64′ Łuczak), Ratajczyk (79′ Sudyk)

MITECH: Komosa – Gruszka (52′ Zegan), Rżany, Prokop, Biegun (58′ Stopka), Suskova, Zasada, Droździk, Chrzanowska, Wnuk (46′ Gębka), Wiśniewska