Udany finisz Jagiellonek

Piłkarki Białej Podlaskiej, by utrzymać ligowy byt – musiały wywieźć z Krakowa korzystny wynik. Niestety przy dobrej dyspozycji Jagiellonek ta sztuka się nie udała.

Pierwsza połowa pokazała, że podopieczne Roberta Różańskiego przyjechały walczyć o życie. Od początku zaczęły ciągnąć na bramkę Klabis. Dwa razy próbowała Ania Puk, lecz bezskutecznie. Stare porzekadło mówi, że niewykorzystane okazje się mszczą … i zemściły się w 25 minucie za sprawą gola Ani Zapały.
Biała się nie poddawała. Klaudia Lefeld kreowała naprawdę groźne ataki. Niestety dla gości, rozbijały się one o krakowski blok defensywny, albo o rękawice Karoliny Klabis.
Drugą połowę rozpoczęły od dominacji gospodynie, co przyniosło gola Bryzek na 2:0. Dziewczyny z Podlasia obudziły się dopiero po 10 minutach. Mocno z 15 metrów strzała Lefeld, Klabis wyciągnęła się jak struna. Wybiła w bok, z ostrego konta próbowała Płoska, lecz bezskutecznie.
Dziesięć minut później na boisko weszła Kinga Niedbała. Niemal przy pierwszym kontakcie z piłką kropnęła z 25 metrów, fenomenalnie umieszczając piłkę w rogu siatki Klabis. Pod koniec spotkania próbowała jeszcze Ewa Cieśla, lecz bez skutku.
AZS PSW Biała Podlaska po jedenastu sezonach spada do pierwszej ligi. Jagiellonki utrzymały się pierwszy raz w historii, sezon skończyły dla siebie też na rekordowym ósmym miejscu.