Mitech utrzymany , Sztorm bliski pięknego samobójstwa…
Ekstraliga Grają z TKF Polska

Brązowy medalista z ubiegłego sezonu Mitech Żywiec zapewnił sobie ligowy byt dopiero w przedostatniej kolejce sezonu. Pokonał dziś u siebie Sztorm 3:1, zapewniając sobie zwycięstwo dopiero w ostanim kwadransie spotkania.

Od 55 minuty ekipa z Gdańska prowadziła po golu Martyny Zańko, która wykorzystała dobre podanie Klaudii Kamińskiej. Gdy już Góralkom zaglądnął spadek w oczy, nastąpiło ożywienie. W 76. minucie strzał Lucie Suskovej został obroniony, ale dobitka Agaty Droździk nie pozostawiła wątpliwości. W euforię kibice gospodyń zostali wprawieni w 85. minucie. Prawym skrzydłem popędziła Aleksandra Nieciąg, z jej centry idealnie skorzystała główkująca Wiśniewska. Niebawem żywczanki zamknęły efektowny kwadrans, po faulu na Nieciąg sprawiedliwość wymierzyła z jedenastki Patrycja Rżany.

Mitech zapewnił sobie tym zwycięstwem utrzymanie, a Sztorm … musi wygrać z Piasecznem za tydzień i liczyć na przegraną Białej Podlaskiej w Krakowie. A wystarczyło prawidłowo wypełnić protokół w meczu z Olimpią.. Piękne samobójstwo?

3:1 Rżany (88′, z rzutu karnego)

MITECH: Komosa – Zegan (60′ Nieciąg), Rżany, Prokop, Gębka, Droździk, Zasada, Suskova, Stopka (67′ Biegun), Wnuk (90′ Chrzanowska), Wiśniewska (90+2′ Gruszka)
SZTORM: Ławrukajtis – K. Bużan, Sirant, A. Bużan, Ramotowska, Cywińska – Kamińska, Stasiulewicz (78 Świętoniowska), Słowińska, Wierzbicka (60 Kopińska) – Zańko