Tylko remis w Łodzi

W spotkaniu w Łodzi pomiędzy SMS-em a Wrocławiem jak to w 25. kolejce padł remis 1:1. Podopieczne Marka Chojnackiego nie zdołały pokonać piłkarek z Dolnego Śląska. W 29 minucie wynik otworzyła Nikola Karczewska. Parę minut później rzutu karnego nie wykorzystała Martyna Wiankowska, która trafiła w poprzeczkę. Wynik już w 41 minucie ustaliła Anita Turkiewicz.

Beniaminek z Łodzi ma jeszcze szansę na brąz. Za tydzień o punkty w Koninie będzie ciężko. Za to za dwa tygodnie na zakończenie sezonu SMS podejmie u siebie PWSZ Wałbrzych, spotkanie to powinno zadecydować o brązowym medalu.

______________________________________

25. kolejka Ekstraligi
13.05.2017, Łódź
UKS SMS Łódź vs AZS Wrocław 1:1 (1:1)
1:0 Nikola Karczewska 29′
1:1 Anita Turkiewicz 41′

w 38 minucie rzutu karnego nie wykorzystała Martyna Wiankowska (trafiła w poprzeczkę)

MVP TKF: Linda Dudek

UKS SMS : Danuta Paturaj – Kinga Kurek, Celina Chmal, Katarzyna Konat, Olha Zubchyk, Monika Walak, Marzena Salamon (68′ Klaudia Jedlińska), Alona Kovtun (62′ Kinga Molenda), Nikola Karczewska (79′ Michalina Kowalska), Linda Dudek (87′ Weronika Zasowska), Martyna Wiankowska

AZS: Jagoda Sapor – Marta Cichosz, Dominika Grabowska, Maja Jurczenko (60′ Kamila Czudecka), Monika Koziarska, Joanna Olszewska, Karolina Ostrowska, Aleksandra Parka, Anita Turkiewicz, Joanna Wróblewska, Maria Zbyrad (70′ Patrycja Falborska)