Jagiellonki zostają w elicie

Jagiellonki wczoraj przypieczętowały utrzymanie w Ekstralidze wczorajszym zwycięstwem 2:1 z Piasecznem. Po raz piąty z rzędu zdobyły komplet punktów, co jest ich najlepszą serią w historii.
Pierwsza połowa na styku zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej zaczęły się bramki i emocje. Najpierw Natalia Sitarz dograła do Ani Zapały, a ta wykorzystała prezent, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Dwie minuty później wyrównała Ola Sosnowska. Jagiellonki raz po raz siały spustoszenie w szeregach defensywy drużyny z Mazowsza, widać było wielkie nerwy na ławce przyjezdnych. Szarże przyniosły skutek w 72 minucie. Gola dającego zwycięstwo zdobyła niezawodna Natalia Sitarz.

Takie rozstrzygnięcie pozwoliło utrzymać się drużynie z Krakowa w elicie. Piaseczno musi dalej grać o życie lub jak to powiedział Franek Smuda ‘grać o spadek’.