Anglia grała – Podsumowanie weekendu FA WSL
FA WSL Ligi Publicystyka Świat

Sunderland wygrał pierwszy mecz w tej kampanii ligowej, zdobywając przy okazji pierwszego gola w rozgrywkach. Mecz obfitował głównie w strzały z daleka. Po jednym z takich Clarie Emslie mogła otworzyć wynik meczu ale na posterunku była bramkarka Sunderlandu. W 76 minucie strzał z raptem 15 metrów oddała Staniforth i pierwsze zwycięstwo zostało “dowiezione do końca spotkania.

Sunderland 1-0 Bristol City

1-0 Staniforth (76’)

Sunderland : Anke Preuss; Abby Holmes, Stephanie Bannon, Hayley Sharp, Victoria Williams; Lucy Staniforth, Madelaine Hill (61’ Mollie Lambert), Stephanie Roche; Dominique Bruinenberg; Keira Ramshaw (61’ Beverly Leon), Abbey Joice.

Bristol City: Caitlin Leach; Georgia Evans (72’ Eloise Wilson), Hayley Ladd, Frankie Brown, Megan Alexander (90’ Paige Sawuer); Claire Emslie, Jodie Brett, Millie Turner, Chloe Arthur, Lily Woodham (61’ Flo Allen); Poppy Wilson.

____________________________________________________________

Pierwsza bramka zdobyta po karnym, kiedy to w polu karnym piłkę ręką zagrała piłkarka gospodyń, chwile później Molly Clark skierowała piłkę do własnej bramki, w 24 minucie  głową piłkę do siatki skierowała Carter. W pierwszej odsłonie tylko  Quinn udało się minimalnie zniwelować rozmiary porażki. W 53 minucie faulowana w polu karnym była Alex Scott a bramkę zdobyła O’Reilly. Beniaminek z Yeovil plany na 3 punkty musi odłożyć do kolejnego meczu.

1-5 O’Reilly (53’) (karny)

Yeovil Ladies: Megan Walsh; Bow Jackson, Hannah Short, Helen Bleazard, Nicola Cousins; Lucy Quinn, Ellie Curson (63’ Jessie Jones), Molly Clark, Annie Heatherson (79’ Steph Williams), Nadia Lawrence; Nia Jones (57’ Ella Pusey),

Arsenal Ladies: Sari Van Veendendaal; Alex Scott, Anna Patten, Lotte Wubben-Moy (62’ Carla Huphrey), Dominique Janssen (Katie McCabe); Jordan Nobbs, Leah Williamson, Danielle Van De Donk; Heather O’Reilly, Jodie Taylor, Danielle Carter (70’ Chole Kelly)

Klasowy zespół można poznać po tym że potrafi odwrócić losy meczu w dowolnej chwili. Mimo szybkiego gola Nikity Parris (6 minuta) na piętnaście minut przed końcem spotkania to gospodynie prowadziły 2-1. Jednak to co stało się między 73 a 78 minuta meczu przejdzie do historii. Przy wyniku 2-1 (74 minuta) City w ciągu stu dwudziestu sekund odwróciły losy spotkania i tego meczu już nie przegrały.

Po meczu Carli Lloyd grzmiała; “Uważam że mogliśmy grać zdecydowanie lepiej! Pokazałyśmy charakter wprawdzie, wracając do meczu i odwracając jego losy. Było też trochę szalonej gry, dużo fauli. My musimy tworzyć szanse, wykorzystywać je i trzymać się swojego planu gry. Dziś ważne są trzy punkty”

Reading Women 2-3 Manchester City Women

0-1 Parris (6’)

1-1 Moore (59’)

2-1 Bruton (74’) (karny)

2-2 Parris (76’)

2-3 Scott (78’)

Reading: Mary Earps; Kirsty McGee, Jo Potter (81’ Mandy van den Berg), Harriet Scott; Rachel Rowe, Remi Allen, Jade Moore, Anna Green; Lauren Bruton, Rachel Furness; Kirsty Linnett.

Manchester City: Karen Bardsley; Lucy Bronze, Steph Houghton, Jennifer Beattie (75’ Megan Campbell), Demi Stokes; Keira Walsh, Tessel Middag (59’ Isobel Christiansen), Carli Lloyd; Georgia Stanway, Nikita Parris, Jane Ross (64’ Jill Scott).

Piłkarki z miasta Beatlesów idą w tym sezonie jak burza. Trzy wygrane i remis dają pewne pierwsze miejsce. Choć jak na lidera wynik bramkowy 14-7 nie nadaje się do zachwytu. W meczu z Birmingham jednak to nie przeszkodziło i Liverpool pewnie inkasuje kolejne bezcenne punkty.

Birmingham City 0-2 Liverpool Ladies

0-1 Clarke (48’)

0-2 Bonner (81’)

Birmingham City: Ann-Katrin Berger; Meaghan Sargeant, Aoife Mannion, Kerys Harrop; Sarah Mayling, Marisa Ewers (44’ Jess Carterfor), Andrine Hegerberg (48’ Ellen White), Chloe Peplow, Paige Williams; Ellie Brazil (81’ Charlie Wellings), Freda Ayisi.

Liverpool: Siobhan Chamberlain;Ashley Hodson,Gemma Bonner, Casey Stoney (76’ Kate Longhurst), Alex Greenwood; Sophie Ingle; Jess Clarke (69’ Shanice van de Sanden), Laura Coombs, Caroline Weir (57’ Katie Zelem), Niamh Charles; Natasha Harding.