PUCHAR TYMBARKU : KKS Katowice i Ząbkovia najlepsze w Polsce
Grają z TKF Polska

MISTZR POLSKI U10 – KKS Katowice (fot. Tymbark / Facebook)

Dziś na PGE Narodowym zakończyła się XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Od soboty na warszawskiej Agrykoli i obiektach Legii odbywały się bardzo zacięte eliminacje. Wyłoniły one po dwa najlepsze zespoły w kategoriach U10 i U12, które dziś zmierzyły się w wielkich finałach na Narodowym.

W U10 najlepsze okazały się piłkarki KKSu Katowice (śląskie), które w pokonały Beniaminka Krosno (podkarpackie). W kategorii do lat 12 okazały się najlepsze piłkarki mazowieckiej Ząbkovi, które wygrały z KA 4 resPect z Wielkopolski.

Triumfatorzy w nagrodę zagwarantowali sobie wyjazd na czerwcowy mecz reprezentacji Polski z Rumunią. Tegoroczny Wielki Finał był historyczny, ponieważ wszystkie mecze finałowe były transmitowane na żywo w telewizji na kanałach Super Polsat i Polsat Sport.

MISTZR POLSKI U12 – Ząbkovia Ząbki (fot. Tymbark / Facebook)

Do tej edycji zostało zgłoszonych ponad 320 tysięcy dzieci, z czego 105 tysięcy dziewczynek ! Rozgrywki rozpoczęły zmagania chłopców i dziewczynek na poziomie gminnym i powiatowym, z których najlepsze drużyny zakwalifikowały się do finałów wojewódzkich. Na tym etapie wyłoniono mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 z każdego regionu wywalczyły przepustkę do gry w finale ogólnopolskim.

Rozgrywki wojewódzkie toczyły się równolegle na dwóch trasach: wschodniej i zachodniej. W poszukiwaniu największych talentów piłkarskich w Polsce organizatorzy przemierzyli łącznie ponad 4500 km. W tym czasie rozegrano 2780 meczów, w których padło 12 857 bramek, co daje średnią prawie 5 bramek na mecz. W tegorocznych finałach wojewódzkich wzięło udział ponad 20 000 uczestników, którym rozdano 77 000 kg nagród i 159 Zielonych Kartek Fair Play za godną pochwały sportową postawę na boisku i poza nim.

żródło: Tymbark / PZPN / zpodwórkanastadion.pl / własne