Ważna wygrana Olimpijek
Ekstraliga Grają z TKF Polska

Spotkanie dwunastą z siódmą ekipą sezonu zasadniczego otworzyło rundę finałową Ekstraligi. To Olimpijski zgodnie z oczekiwaniami pokonały gospodynie 0:3, choć łatwo nie było. Już w 29 minucie za sprawą goli Ratajczyk, Sudyk i Szymaszek. Nie obyło się bez dedykacji i symbolicznej kołyski dla małej Malwinki – córki kierownika zespołu ze Szczecina Łukasza Haliniarza. Gosirki też miały swoje okazje jeszcze w pierwszej połowie, wykonywały seriami rzuty rożne, jednak poza jedną sytuacją, w której Beata Niesterowicz wybroniła strzał sam na sam, nic groźnego pod bramką Olimpii się nie wydarzyło.

Druga połowa to już okazję z obu stron. Mocne naciski Piaseczna, lecz wynik pozostał bez zmian. Mocno utrudnia to utrzymanie ligowego bytu na Mazowszu.

Już w sobotę Olimpia zagra u siebie z Białą Podlaską, a GOSIRki zagrają u siebie z Mitechem.