Frycowe Bristolu, szczęśliwy remis Sunderlandu i pewna wygrana Liverpool’u – tak wyglądała 1 kolejka FA WSL

W sobotę  i niedzielę angielska Super Woman League zaliczyła debiut.  Wobec wycofania się Notts County w przeddzień meczu z Arsenalem rozegrano zaledwie trzy spotkania w który obejrzeliśmy 9 goli.

 

W sobotę beniaminek z Bristol podejmował Reading i zapłacił “frycowe”. Kibice aż do drugiej połowy musieli czekać na bramki, a zgromadzonych blisko 1,200 kibiców najpierw musiało oklaskiwać gole  Rachel Furness  (49 minuta), Rachel Rowe (59’) oraz Melissy Fletcher (61’). Przy wyniku 3-0 dla gości udało się gospodyniom ulokować piłkę w bramce strzeżonej przez Mary Earps, a pierwszego gola w FA WSL 1 strzeliła Lauren Hemp.

Następne mecz ekipa Bristol zagra z Yeovill na wyjeździe, a Reading uda się do Liverpool’u

 

W niedzielę odbył się dwa pojedynki, pierwszym był bezbramkowy remis Birmingham City z Sunderlandem.  Gospodarzy w tym meczu byli stroną przeważającą, i mimo dogodnych sytuacji bramkowych goli nie ujrzeliśmy.  Najlepszą okazję strzelecką odnotowaliśmy w 54 minucie kiedy Ellen White (Birmingham) uderzyła minimalnie w boczną siatkę.

Po meczu w odmiennych nastrojach był kapitan obu zespołów. “Jesteśmy w siódmym niebie, patrząc na wynik oraz naszą grę” mówiła Steph Bannon (Sunderland). Zupełnie załamana była natomiast  Ellen White – “To było frustrujące popołudnie, nie byliśmy w stanie umieścić piłki w siatce. Natomiast Sunderland bronił się naprawdę dobrze.

 

Zdecydowanie więcej goli obejrzeli kibice w Yeovill gdzie Liverpool robił gospodarzy 4:1, a gola stracił dopiero w 78 minucie przy wyniku 4:0

 

W 23 minucie Annie Heatherson zagrała piłkę ręką w polu karnym a karnego wykorzystała  Greenwood, tuż przed przerwą gola dołożyła Gemma Bonner.

W drugiej odsłonie niewiele się zmieniło a Liverpool zainkasował pewne trzy punkty po dwóch bramkach Zelem.

Jak na początku sezony wygląda tabela, oto i ona

źródło: http://www.fawsl.com

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.