fot. Fernanda Olszewska

Ze względu na atak zimy na południu Polski spotkanie w Krakowie nie zostało rozegrane na Piaskach Wielkich, lecz na sztucznym boisku nowohuckiego kompleksu Com Com Zone.

Pierwsze trzydzieści minut zdecydowanie należało do przyjezdnych, co udokumentowały golem Karoliny Wieczorek w 20 minucie spotkania (lob nad Klabis). Jagiellonki grały mocno bojaźliwie, sygnał do ataku dał wolny Magdy Knysak, zakończony golem po rykoszecie. Już dwie minuty później Ania Zapała ładnym strzałem z narożnika pola karnego pokonała Weronikę Klimek. Tuz po przerwie Czarne ruszyły do frontalnych ataków, by odrobić. Jednak stare piłkarskie porzekadło mówi, że nie wykorzystane sytuacje się mszczą. Tak było i tym razem. Zabójczą kontrę wyprowadziły Jagiellonki, przypieczętowała ją golem Justyna Maziarz. Obraz gry się nie zmienił, to ekipa z Sosnowca ciągle utrzymywała się przy piłce. Pod koniec spotkania doszło do groźnej sytuacji. Na murawę niefortunnie upadła Magda Konopka, lecz zeszła z boiska o własnych siłach. Mecz został przedłużony o 8 minut, co wykorzystały Czarne. Dobitkę po kontrowersyjnym karnym wpakowała do siatki Andrea Horvathova.

_________________________________________________________

16. kolejka Ekstraligi
19.04.2017, Kraków
AZS UJ Kraków vs Czarni Sosnowiec 3:2 (2:1)
0:1 Karolina Wieczorek 20′
1:1 Magdalena Knysak 30′
2:1 Anna Zapała 32′
3:1 Justyna Maziarz 57′
3:2 Andrea Horvathova 90’+1

AZS: Klabis – Bartosiewicz, Konopka (80 Ferfecka), Wilk, Knysak – Bolko, Dul (75 Ładocha), Wójcik (90 Bryzek), Sitarz, Zapała (60 Malota) – Maziarz (85 Gozdecka).
Czarni: Klimek – Mika, Horvathova, Wycisk, Smidova (46 Tkaczyk)- Operskalska, Cichy (65 Dragunowicz), Zawiślak, Matla – Wieczorek (46 Kaletka), Liskova.

Ekstraliga: Galeria zdjęć z meczu AZS UJ Kraków vs Czarni Sosnowiec (3:2)

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.