Będzie duet marzeń! Marta z Alex Morgan!

fot. Orlando Pride

Plotki o tym transferze krążyły już jakiś czas w środowisku, wczoraj stał się on faktem. Słynna Marta podpisała kontrakt z amerykańskim Orlando Pride. Dołączy tym samym do grona gwiazd amerykańskiego soccera w tej ekipie Ali Krieger, Ashlyn Harris i Alex Morgan. Kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższe dwa sezony.
Nowy sezon National Womens’s Soccer League startuje już w następny weekend.

Marty nikomu, kto choć trochę interesuje się kobiecym futbolem, nie trzeba przedstawiać. Gwiazda brazylijskiej gwiazdy nazwana 'Pele w spódnicy' ostatnie trzy lata spędziła w szwedzkim Rosengard, zdobywając tam dwa razy mistrzostwo kraju. Największe sukcesy święciła w ubiegłym dziesięcioleciu. Czterokrotnie była wybieraną Najlepszą Piłkarką roku według FIFA (2006,07,08,09) oraz zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata (2007). W barwach szwedzkiej Umei zdobyła Puchar Europy (2003/04) i czterokrotnie Mistrzostwo Szwecji (2005, 2006, 2007 i 2008).

Będzie to już jej czwarta przygoda z Ameryką. Grała wcześniej w Los Angeles Sol (2009), FC Gold Pride (2010) oraz Western New York Flash (2011).

Dawid Gordecki

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.