Górnik jest Górnik – Sztorm postawił się w Łęcznej, lecz wraca bez punktów

foto. Górnik Łęczna

Skazany na pożarcie Sztorm przyjechał do Łęcznej osłabiony brakiem Klaudii Słowińskiej, Beatrice von Dardel (obowiązki szkolne) oraz Natalia Świętoniowska (złamana ręka). Więc tym bardziej możliwości nie było, żeby rzucić się do ataku, trener Chałaszczyk zagrał więc piątką w obronie. Przyniosło to skutek w pierwszej połowie, ta skończyła się remisem 0:0. W drugiej połowie Górniczki pokazały klasę i po bramkach Eweliny Kamczyk i Gabrieli Grzywińskiej wyszły na powadzenie 2:0. Ewelina w 65 minucie zmarnowała jeszcze karnego, ale Górnik prowadzenia już nie oddał.

Już w sobotę w dwudziestej kolejce Ekstraligi Sztorm zagra u siebie z Białą Podlaską, a Górnik zmierzy się we Wrocławiu z podopiecznymi Radka Belli.
__________________________________________________________

19. kolejka Ekstraligi
29.03.2017, Łęczna
GKS Górnik Łęczna vs Sztorm Gdańsk 2:0
1:0 Ewelina Kamczyk 48′,
2:0 Gabriela Grzywińska 66′

68 minucie Kamczyk nie strzeliła z karnego (trafiła obok bramki)

SZTORM: Magdalena Kołacz – Aneta Ramotowska (85′ Wiktoria Krygier), Krystyna Cywińska (75′ Amanda Turowska), Aleksandra Rucińska, Angelika Bużan, Kinga Wierzbicka – Dominika Kopińska (60′ Natalia Kulig), Marta Stasiulewicz (Martyna Krygier 85), Kinga Bużan, Klaudia Kamińska (70′ Viktoria Ossowska) – Martyna Zańko

GÓRNIK (wyjściowy): Anna Palińska – Jagoda Szewczuk, Marlena Hajduk, Natasza Górnicka, Alicja Dyguś – Emilia Zdunek, Gabriela Grzywińska, Karolina Koch, Agnieszka Jędrzejewicz, Ewelina Kamczyk – Anna Sznyrowska