Podsumowanie 18. kolejki Ekstraligi
Ekstraliga Polska Publicystyka

W sobotę została rozegrana osiemnasta kolejka Ekstraligi. Padło 17 bramek, najwięcej we Wrocławiu. Wygrały pewnie Medyczki, Górniczki, Wrocławianki. Przerwane zostały serię Białej Podlaskiej (zwycięstw) i SMS-u Łódź (bez straty bramki).

Piłkarka 18. kolejki Ekstraligi

• Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna) (25%, 80 Votes)
  • Klaudia Miłek (AZS PWSZ Wałbrzych) (22%, 71 Votes)
  • Sylwia Matysik (AZS Wrocław) (21%, 67 Votes)
  • Petra Zdechovanova (Czarni Sosnowiec) (12%, 39 Votes)
  • Katarzyna Daleszczyk (Medyk Konin) (12%, 38 Votes)
  • Lucia Suskova (Mitech Żywiec) (8%, 25 Votes)

MVP TKF: Sylwia Matysik

Podopieczne Radosława Belli pokazały Olimpijkom jak grać w piłkę i wygrały 4:0. Hattrickiem popisała się Sylwia Matysik, na boisko wróciły Marta Cichosz i Dominika Grabowska. Wrocławianki w pełni zasłużenie wygrały to spotkanie.

AZS: Anna Bocian – Aleksandra Parka, Karolina Ostrowska, Joanna Olszewska, Anita Turkiewicz, Dominika Grabowska (71′ Małgorzata Korda), Joanna Wróblewska, Sylwia Matysik, Monika Koziarska, Marta Cichosz (85′ Katarzyna Sztuka), Maria Zbyrad (87′ Dorota Kwapisz)

Olimpia: Beata Niesterowicz – Joanna Preś, Magdalena Szwed, Patrycja Michalczyk, Natalia Niewolna, Aleksandra Witczak (46′ Weronika Szymaszek), Matilda Böhm, Marta Fil (46′ Partycja Trzcińska), Dominika Łuczak (60′ Kamila Szafrańska), Aleksandra Sudyk, Roksana Ratajczyk (71′ Anita Janik)

Medyk Konin vs UKS SMS Łódź 3:0 (0:0)

1:0 Katarzyna Daleszczyk 47′
2:0 Katarzyna Daleszczyk 69′
3:0 Agata Guściora 74′

MVP TKF: Katarzyna Daleszczyk

W 72 minucie Agata Guściora nie strzeliła karnego

W pierwszej połowie kontuzję odniosła Patrycja Balcerzak i musiała opuścić boisko. Wynik otworzyła dopiero Kasia Daleszczyk w 47 minucie gry, podwyższyła wynik w 69 minucie. Trzy minuty późnej rzut karny po faulu na Kasi Daleszczyk zmarnowała Agata Guściora. Zrehabilitowała się jednak w 74 minucie, zdobywając bramkę na 3:0.

Medyk: Anna Szymańska – Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Paulina Dudek, Dagmara Grad, Aleksandra Sikora, Sandra Sałata, Patrycja Balcerzak (36′ Agata Guściora), Katarzyna Daleszczyk, Lilyana Kostova, Anna Gawrońska.

SMS: Karolina Szulc – Celina Chmal, Kinga Kurek, Katarzyna Konat, Monika Walak, Alona Kovtun, Marzena Salamon, Martyna Wiankowska, Nikola Karczewska (85′ Michalina Kowalska), Weronika Zasowska (73′ Maja Osińska), Linda Dudek (76′ Daria Kurzawa)

AZS PSW Biała Podlaska vs Górnik Łęczna 0:2

0:1 Ewelina Kamczyk 15′
0:2 Agnieszka Jędrzejewicz 22′

MVP TKF :  Ewelina Kamczyk

Na otwarcie stadionu w Białej Podlaskiej AZS PSW podejmowała w Derbach Lubelszczyzny Górnika Łęczna. Spotkanie miało uroczystą oprawę, na stadion piłkarki wyprowadziły dzieci z miejscowej Akademii. Na trybunach widać było dużo miejscowych kibiców, lecz były wolne miejsca na trybunach mogących pomieścić ich trzystu. Gościł przewodniczący KPK PZPN Zbigniew Bartnik. Padła zwycięska seria podopiecznych Roberta Różańskiego. Górniczki wygrały 2:0 po golach Eweliny Kamczyk i Agi Jędrzejewicz, szybko ustalając wynik.

PSW: Aleksandra Brzezina – Anna Sosnowska, Wiktoria Kuciewicz, Elżbieta Edel, Krystyna Kusiak (65′ Julia Mikołajczak), Katarzyna Michalska, Agata Wołos, Ewa Cieśla, Klaudia Lefeld (70′ Gabriela Ulatowska), Dominika Gąsieniec (75′ Klaudia Płoska), Anna Puk (80′ Julia Najdyhor)

Górnik: Anna Palińska – Alicja Dyguś, Marlena Hajduk, Natasza Górnicka, Dominika Kwietniewska (70′ Jagoda Szewczuk), Gabriela Grzywińska (46′ Wiktoria Marszewska), Karolina Koch (65′ Dżesika Jaszek), Agnieszka Jędrzejewicz (60′ Weronika Zawistowska), Emilia Zdunek, Ewelina Kamczyk, Anna Sznyrowska

GOSiRKi Piaseczno vs Czarni Sosnowiec 0:3 (0:1)

1:0 Petra Zdechovanova 29′
2:0 Petra Zdechovanova 51′
3:0 Stanislava Liskova 64′

MVP TKF : Petra Zdechovanova

Czarne zagrały w mocno eksperymentalnym składzie. Mimo to nie dało szans Gosirkom. Popis dała słowacka skrzydłowa Petra Zdechovanova, czyli popularna Pecia. Strzeliła dwa gole, asystowała Liskovej przy trzecim.

Gosirki: Edyta Kanclerz – Magdalena Rosińska, Aleksandra Sosnowska, Kinga Kołek, Paulina Sobczak (54′ Angelina Ignatjeva), Monika Kędzierska, Wioletta Tkaczyk, Anna Ciupińska (87′ Julia Błażejowska), Magdalena Dudek (67′ Julia Mordel), Katarzyna Orzepowska (87′ Marianna Borkowska), Maja Rębiś

KKS Czarni: Weronika Klimek – Marta Mika, Julia Wycisk, Magdalena Dragunowicz, Andrea Horvathova (80′ Karolina Wieczorek), Pauliana Zawiślak, Kamila Tkaczyk, Anna Maria Smidova, Petra Zdechovanova (89′ Natalia Frączak), Stanislava Liskova, Patrycja Matla

Sztorm AWFIS Gdańsk vs  AZS PWSZ Wałbrzych 1-2 (1-1)

1:0 Martyna Zańko 15′
1:1 Klaudia Miłek 22′
1:2 Małgorzata Mesjasz 72′ karny

MVP TKF: Klaudia Miłek

Zaczęło się dobrze dla gospodyń. Inicjatywa była po ich stronie, co udokumentowała już w 15 minucie Martyna Zańko, otwierając wynik spotkania. Po raz kolejny pecha miała Ania Rędzia, schodząc już w piątej minucie z kontuzją. Sztorm nie wykorzystywał okazji, dwa razy zrobił to za to Wałbrzych. Po golach Klaudii Miłek i Gosi Mesjasz (karny) wywiózł komplet punktów. Mecz nie porwał kibiców, lecz przyjezdne zdobyły ważne punkty. Jak się później okazało, rękę złamała Natalia Świętoniowska.

Sztorm: Magdalena Kołacz – Aneta Ramotowska, Angelika Bużan, Aleksandra Rucińska, Natalia Świętoniowska (75′ Hanna Olofsson) – Martyna Zańko (75′ Marta Stasiulewicz), Klaudia Słowińska, Kinga Bużan, Klaudia Kamińska, Beatrice von Dardel (55′ Dominika Kopińska), Kinga Wierzbicka (75′ Krystyna Cywińska)

AZS PWSZ: Daria Antończyk –  Ana Jelencic, Małgorzata Mesjasz, Weronika Aszkiełowicz, Karolina Gradecka, Dominika Dereń, Anna Rędzia (6′ Julia Kowalczyk), Aleksandra Jaworek, Sabina Ratajczak, Klaudia Miłek, Emilia Bezdziecka.

AZS UJ Kraków vs Mitech Żywiec 1:1(0:0)

0:1 Patrycja Wiśniewska (76′, z rzutu wolnego)
1:1 Anna Zapała 92′

MVP TKF : Lucia Suskova

Spotkanie zdecydowanie na sprawiedliwy remis, choć Jagiellonki przypieczętowały go w ostatniej chwili. Pierwsza połowa dla gości błyszczała Lucia Suskova (bramkowe okazje), lecz do szatni obie drużyny schodziły z remisem. Druga połowa bardziej wyrównana. W 76 minucie spotkania Patrycja Wiśniewska z siedemnastego metra z rzutu wolnego pokonała Karolinę Klabis. Gdy się wydawało, że Mitech wywiezie w końcu zwycięstwo, Anna Zapała w doliczonym czasie gry doprowadziła do remisu. Cieszy powrót po kontuzjach Eweliny Prokop i Renaty Warunek i Aleksandry Nieciąg.

UJ:  Karolina Klabis – Magdalena Knysak, Kinga Wilk, Katarzyna Ładocha (70′ Aleksandra Łagowska), Małgorzata Bartosiewicz, Karolina Dul, Ewelina Bolko, Natalia Sitarz (92′ Natalia Malota), Anna Zapała, Weronika Wójcik (65’Magdalena Gozdecka), Justyna Maziarz (80′ Kamila Ferfecka)

MITECH: Aleksandra Komosa – Anna Zegan, Katarzyna Wnuk, Patrycja Rżany, Angelika Gębka, Maja Stopka (70′ Patrycja Biegun), Agata Droździk, Magdalena Chrzanowska (78′ Ewelina Prokop), Lucia Suskova, Patrycja Wiśniewska (88′ Agnieszka Spandel), Aleksandra Nieciąg (85′ Renata Warunek)

• 19. goli – Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna),

• 18. goli – Katarzyna Daleszczyk (Medyk Konin)
  • 17. goli – Lilyana Kostova (Medyk Konin),
  • 15. goli – Anna Gawrońska (Medyk Konin),
  • 14. goli – Anna Sznyrowska (Górnik Łęczna),
  • 11. goli – Marta Cichosz (AZS Wrocław), Aleksandra Sikora (Medyk Konin)
  • 10. goli – Paulina Dudek (Medyk Konin), Dominika Grabowska (AZS Wrocław), Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź), Małgorzata Mesjasz (AZS PWSZ Wałbrzych),
  • 9. goli – Emilia Zdunek (Górnik Łęczna),
  • 8. goli – Nikol Kaletka (Czarni Sosnowiec), Oliwia Maciukiewicz (AZS PWSZ Wałbrzych), Roksana Ratajczyk (Olimpia Szczecin), Petra Zdechovanová (Czarni Sosnowiec)

całość klasyfikacji strzelczyń

Wiosna w Ekstralidze

Za nami już trzy ligowe kolejki. Z kompletem zwycięstw są Medyczki i Górniczki, te ostatnie przerwały passę piłkarek z Białej Podlaskiej. Pierwsze punkty na wiosnę zdobył UJ, Wrocław, Mitech. Pierwsze bramki na wiosnę stracił SMS. Ciekawe jest to, że każda drużyna straciła przynajmniej jedną bramkę w tym roku. Dołuje Piaseczno, które pozostaje bez punktu i bez strzelonej bramki..