#UWCL : Kiedrzynek vs Bayern 0:1
Publicystyka Świat UEFA Womens Champions League

grafika. UEFA.com

Niewykorzystane sytuacje się mszczą, o tej starej piłkarskiej prawdzie przekonała się wczoraj nasza Kasia Kiedrzynek wraz z koleżankami z PSG. Wczoraj w Monachium uległy Bayernowi 1:0, mimo masy korzystnych sytuacji. Cuda (szczególnie w pierwszej połowie) wyczyniała fińska bramkarka Bayernu Tinja-Riikka Korpela, gdyby nie ona wynik byłby całkiem inny. Kapitan reprezentacji Polski właściwie wiele do roboty, nie miała. Skapitulowała jednak po strzale Vivianne Miedemy w 72 minucie. Notabene na boisku dwie z czterech najlepszych bramkarek Europy, a na trybunach ponad 7 tysięcy widzów!

W świetle rewanżu w Paryżu sądzimy, że sprawa awansu jest dalej otwarta. Czy zobaczymy Polkę w półfinale Champions League?

1/4 finału UEFA Women’s Champions League (1.mecz)