Ekstraliga : Podsumowanie 17. kolejki
Ekstraliga Grają z TKF Polska Publicystyka

Foto. Górnik Łęczna

Za nami siedemnasta kolejka Ekstraligi. Rozegrano pięć spotkań, a spotkanie pomiędzy Mitecham a AZS-em Wrocław zostało przełożone. Padło 18 bramek, co dało średnią 3,67 na spotkanie.

Zgodnie z planem wygrały Medyczki i Górniczki. Kolejną niespodziankę sprawiła Biała Podlaska, która wybrała w Wałbrzychu i jest obok powyższych drużyn w czubie jesiennej klasyfikacji. Dość nieoczekiwanie wysoko wygrały piłkarki Olimpii i SMS Łódź.

Piłkarka 17. kolejki Ekstraligi

• Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź) (47%, 114 Votes)
  • Roksana Ratajczyk (Olimpia Szczecin) (20%, 48 Votes)
  • Klaudia Lefeld (AZS PSW Biała Podlaska) (18%, 43 Votes)
  • Anna Sznyrowska (Górnik Łęczna) (11%, 28 Votes)
  • Anna Gawrońska (Medyk Konin) (5%, 12 Votes)

Total Voters: 245

17. kolejka Ekstraligi
18.03.2017, Szczecin
Olimpia Szczecin vs Sztorm AWFIS Gdańsk 3:0 (2:0)
1:0 Magdalena Szwed 6′ karny
2:0 Patrycja Michalczyk 14′ karny
3:0 Roksana Ratajczyk 67′

MVP: Roksana Ratajczyk

W 24 minucie Kinga Bużan (Sztorm) nie wykorzystała karnego podyktowanego po faulu na Kamińskiej

Czerwona kartka dla Małgorzata Kobylczyk (93′ Sztorm) za faul na Patrycji Trzcińskiej

Goście jak tlenu potrzebowali punktów, by dalej walczyć o utrzymanie… Nie tym razem. Znów emocji było co niemiara, sytuacje z obu stron, trzy rzuty karne (słusznie podyktowane), czerwona kartka w końcówce i trzy punkty zostały w Szczecinie. Od początku mecz był bardzo na styku, zawodniczki nie odpuszczały. Już w szóstej minucie Magda Szwed zdobyła gola z rzutu karnego (Magda Kołacz ratowała zespół faulem, za co ukarana została zółtą kartką). Olimpijki nie odpuszczały. Kolejny podyktowany karny (za faul na Sudyk), który wykorzystała Patrycja Michalczyk. Sztormówki po tych gongach okrzepły, lecz nie potrafiły udokumentować tego golem. Dziesięć minut po drugim golu Kinga Bużan zmarnowała rzut karny. Sypały się żółte kartki. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po niej gra się troszkę uspokoiła, swoje szanse miały obie ekipy. W 67 minucie kropkę nad i postawiła Roksana Ratajczyk, podwyższając wynik na 3:0.

OLIMPIA: Beata Niesterowicz – Joanna Preś, Magdalena Szwed, Patrycja Michalczyk, Natalia Niewolna (82′ Anita Janik), Weronika Szymaszek (62′ Aleksandra Witczak), Matilda Böhm, Marta Fil (77′ Patrycja Trzcińska), Kamila Szafrańska (46′ Dominika Łuczak), Aleksandra Sudyk (46′ Kinga Szymańska), Roksana Ratajczyk

SZTORM: Magdalena Kołacz – Angelika Bużan (86′ Viktoria Ossowska), Kinga Bużan, Aleksandra Rucińska, Olga Sirant (80′ Małgorzata Kobalczyk), Natalia Świętoniowska, Krystyna Cywińska (85′ Kinga Wierzbicka), Marta Stasiulewicz (60′ Hanna Olofsson), Klaudia Kamińska (60′ Martyna Zańko), Klaudia Słowińska, Beatrice Van Dardel

18.03.2017, Wałbrzych
AZS PWSZ Wałbrzych vs AZS PSW Biała Podlaska 0:1 (0:0)
0:1 Klaudia Lefeld 89′

MVP TKF : Klaudia Lefeld

W niesprzyjających warunkach pogodowych przyszło się dziś mierzyć akademiczkom z Wałbrzycha i Białej Podlaskiej. Silny, zimny wiatr i przelotne opady deszczu potęgowały uczucie zimna. Nie był to też łaskawy dzień dla gospodyń. Optyczna przewaga, wiele okazji bramkowych nic nie dały. Swoje dogodne okazje miały też piłkarki z Lubelszczyzny, wykorzystały tylko jedną, która przesądziła o wyniku. W końcówce spotkania PWSZ popełnił błąd w obronie. Patrycja Urbańska chciała uratować sprawę, lecz rzuciła się zbyt wcześnie, przytomność i spryt wykazała Klaudia Lefeld, kierując lobem piłkę do siatki gospodyń. Kolejny komplet punktów trafia do Białej Podlaskiej, która to odrobiła straty do reszty dolnej połowy tabeli. Piłkarki trenera Kamila Jasińskiego zmarnowały dziś szansę na awans na podium, przynajmniej do następnego weekendu.

PWSZ: Patrycja Urbańska – Weronika Aszkiełowicz, Karolina Gradecka, Małgorzata Mesjasz, Jessica Pluta (62′ Elena Klepatska), Sabina Ratajczak, Aleksandra Jaworek, Julia Kowalczyk, Emilia Bezdziecka, Klaudia Miłek, Oliwia Maciukiewicz (84′ Dominika Dereń)

PSW:  Aleksandra Brzezina – Anna Sosnowska, Elżbieta Edel, Wiktoria Kuciewicz, Katarzyna Michalska, Gabriela Ulatowska (82′ Krystyna Kusiak), Ewa Cieśla, Agata Wołos, Klaudia Lefeld, Dominika Gąsieniec (88′ Klaudia Płoska), Anna Puk (90′ Anita Bosak)

18.03.2017, Sosnowiec
KKS Czarni Sosnowiec vs KKPK Medyk Konin 1:5 (1:1)

MVP TKF : Anna Gawrońska

Przez pierwszą połowę nawet pachniało delikatną sensacją, bo do przerwy utrzymał się remis 1:1. Mistrzem jednak jest Medyk i to pokazał w drugiej połowę. Zmienił bieg na wyższy i od 53 do 75 minuty zdobył cztery bramki. Raził jednak fakt brutalnych fauli Agaty Guściory, czy Patrycji Balcerzak przy wysokim prowadzeniu. Mistrzowi i reprezentantkom Polski delikatnie mówiąc, nie przystoi. Fakt jest faktem, że podopieczne Romana Jasczaka inkasują kolejne trzy punkty. Drugi mecz wiosny pokazał nam, że nie jest to taka forma jak jesienią, lecz na Ekstraligę w zupełności wystarcza.

CZARNI: Weronika Klimek – Julia Wycisk, Petra Zdechovanova, Joannna Operskalska, Andrea Horvathova, Magdalena Dragunowicz, Oliwia Cichy, Paulina Zawiślak, Patrycja Matla, Kamila Tkaczyk (46’Anna Maria Smidova), Stanislava Liskova (64′ Karolina Wieczorek)

Medyk: Anna Szymańska – Aleksandra Sikora (94′ Aleksandra Stasiak), Agata Guściora, Radoslava Slavcheva (77′ Weronika Helińska), Maria Ficzay (88′ Klaudia Olejniczak), Paulina Dudek, Patrycja Balcerzak (65′ Dagmara Grad), Sandra Sałata, Katarzyna Daleszczyk, Lilyana Kostova, Anna Gawrońska

18.03.2017, Łęczna
Górnik Łęczna vs GOSIRki Piaseczno 4:0 (1:0)
1:0 Anna Sznyrowska 13′
2:0 Ewelina Kamczyk 51′ karny
3:0 Emilia Zdunek 57′
4:0 Anna Sznyrowska 65′

MVP TKF: Anna Sznyrowska

Górniczki zagrały pierwsze spotkanie u siebie wiosną. Pewna wygrana 4:0 z ekipą Mariusza Malarza, była do przewidzenia. Fajerwerków nie było, dublet ustrzeliła Anna Sznyrowska, a po bramce dołożyły Ewelina Kamczyk i Emilia Zdunek.

GÓRNIK : Anna Palińska – Alicja Dyguś (75′ Aleksandra Noras), Marlena Hajduk, Natasza Górnicka, Dominika Kwietniewska (70′ Jagoda Szewczuk) – Agnieszka Jedrzejewicz (60′ Weronika Zawistowska), Wiktoria Marszewska (45′ Dżesika Jaszek), Karolina Koch, Emilia Zdunek, Ewelina Kamczyk – Anna Sznyrowska

GOSIRKI: Kaja Ożgo – Anna Ciupińska, Magdalena Dudek (80′ Julia Błażejowska), Monika Kędzierska (74’Marianna Borkowska), Kinga Kołek (55′ Angelina Ignatjeva), Katarzyna Orzepowska, Maja Rębiś, Magda Rosińska, Paulina Sobczak, Aleksandra Sosnowska, Wioletta Tkaczyk

MVP TKF : Martyna Wiankowska

Łódzki SMS po bezbramkowym remisie tydzień temu podejmował Jagiellonki, które pokazały się z bardzo dobrej strony w Koninie. Tu jednak spotkały się ze ścianą, a właściwie z Martyną Wiankowską. Ta dziś dzieliła i rządziła na boisku. Miała udział przy dwóch pierwszych bramkach w pierwszej połowie, sama okraszając swój występ golem w drugiej połowie.
Jagiellonki miały swoje okazje, ale świetnie spisywał się blok defensywny podopiecznych Marka Chojnackiego, trzeci raz z rzędu kończąc ligowe spotkanie bez straty gola.

SMS: Danuta Paturaj – Olha Zubchyk, Celina Chmal, Kinga Kurek, Katarzyna Konat – Klaudia Jedlińska (65′ Alona Kovtun), Monika Walak, Marzena Salamon (81′ Anna Wesołowska), Martyna Wiankowska (80′ Michalina Kowalska) – Linda Dudek (75′ Maja Osińska), Nikola Karczewska (65′ Weronika Zasowska)

UJ: Karolina Klabis – Magdalena Knysak, Kinga Wilk, Magdalena Konopka (75′ Natalia Malota), Katarzyna Ładocha, Bartosiewicz, Karolina Dul, Ewelina Bolko, Natalia Sitarz (65′ Magdalena Gozdecka), Weronika Wójcik, Justyna Maziarz (75′ Kamila Ferfecka)

19.03.2017, Radziechowice
Mitech Żywiec vs AZS Wrocław – PRZEŁOŻONY
Ze względu na warunki atmosferyczne i ciągłe opady deszczu, murawa boiska w Radziechowach nie nadawała się do rozegrania spotkania. Nowy termin zostanie wyznaczony w najbliższym czasie.

• 14. goli – Anna Sznyrowska (Górnik Łęczna),
  • 11. goli – Marta Cichosz (AZS Wrocław), Aleksandra Sikora (Medyk Konin)
  • 10. goli – Paulina Dudek (Medyk Konin), Dominika Grabowska (AZS Wrocław), Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź),
  • 9. goli – Małgorzata Mesjasz (AZS PWSZ Wałbrzych), Emilia Zdunek (Górnik Łęczna),

cała klasyfikacja

Wiosenna tabela

Za nami już dwie kolejki Ekstraligi w tym roku. W jakiej formie są drużyny?

Nie pokonane zostają piłkarki Medyka, Górnika, łódzkiego SMS-u oraz nieoczekiwanie AZS PSW Białej Podlaskiej. Na drugim biegunie są GOSIRki Piaseczno i UJ Kraków, które jeszcze w swoich dwóch meczach nie wygrały.