#2liga : Rekordzistki lepsze w meczu na szczycie
Grają z TKF II liga Polska

Foto. Rekord

Pierwsza faza spotkania z Darborem była nieoczekiwanie słabym fragmentem gry w wykonaniu biało-zielonych. Ospale, bez większego zacięcia i przy nadspodziewanie wielu prostych błędach technicznych, tak kształtował się obraz, tego co zaproponowały bielszczanki na otwarcie konfrontacji z „sąsiadkami” z tabeli. Na domiar złego, aczkolwiek zasłużenie, gospodynie straciły gola pod koniec pierwszego kwadransa meczu. Do piłki uderzonej z rzutu rożnego nie doskoczyła żadna z defensorek, nikt również nie zdążył z zablokowaniem strzału zawodniczki z Bolesławic. Na odpowiedź naszego zespołu trzeba było czekać jeszcze kilkanaście minut. I tak jak „rekordzistki” straciły bramkę po stałym fragmencie, tak w podobnych okolicznościach doprowadziły do wyrównania. Po dograniu z narożnika boiska Klaudii Nowackiej, pietą (!) skierowała futbolówkę do bramki Klaudia Kubaszek – spryt i refleks godny podziwu. Jeszcze przed zejściem na przerwę do szatni gospodynie mogły objąć prowadzenie, na przeszkodzie stanęła jednak dobrze usposobiona bramkarka zespołu z Bolesławic. Już pierwsza akcja „rekordzistek” w drugiej połowie przyniosła bramkę. Jej kluczowym elementem długo budowanej akcji był dorzut w pole karne Żanety Midor. Z opanowaniem futbolówki nie poradziła sobie bramkarka gości, co skwapliwie wykorzystała Katarzyna Moskała. Od tego momentu bielszczanki były już stroną zdecydowanie przeważającą. Diametralnej poprawie uległa organizacja gry, co musiało przynieść kolejne efekty bramkowe. Na 3:1 efektownym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższyła prowadzenie Aleksandra Kaim. Niemniej widowiskowo, strzałem z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska, „zamknęła” wynik spotkania Nowacka.