Olimpijki biją Sztormówki
Ekstraliga Grają z TKF Polska

Foto. Olimpia Szczecin

W spotkaniu siedemnastej kolejki Olimpia podejmowała u siebie Sztorm Gdańsk. Goście jak tlenu potrzebowali punktów, by dalej walczyć o utrzymanie… Nie tym razem.

Znów emocji było co niemiara, sytuacje z obu stron, trzy rzuty karne (słusznie podyktowane), czerwona kartka w końcówce i trzy punkty zostały w Szczecinie. Od początku mecz był bardzo na styku, zawodniczki nie odpuszczały. Już w 6 minucie Magda Szwed zdobyła gola z rzutu karnego (Magda Kołacz ratowała zespół faulem, za co ukarana została zółtą kartką). Olimpijki nie odpuszczały. Kolejny podyktowany karny (za faul na Sudyk) wykorzystała Patrycja Michalczyk. Sztormówki po tych gongach okrzepły, lecz nie potrafiły udokumentować tego golem. Dziesięć minut po drugim golu Kinga Bużan zmarnowała rzut karny. Sypały się żółte kartki. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po niej gra się troszkę uspokoiła, swoje szanse miały obie ekipy. W 67 minucie kropkę nad i postawiła Roksana Ratajczyk, podwyższając wynik na 3:0. Mimo zmian i roszad trenera Chałaszczyka w końcowych minutach wynik pozostał bez zmian.

Za tydzień Olimpia jedzie do Wrocławia, a Sztorm podejmie u siebie PWSZ Wałbrzych.

***********************************************************************************

17. kolejka Ekstraligi
18.03.2017, Szczecin
Olimpia Szczecin vs Sztorm AWFIS Gdańsk 3:0 (2:0)
1:0 Magdalena Szwed 6′ karny
2:0 Patrycja Michalczyk 14′ karny
3:0 Roksana Ratajczyk 67′

MVP: Roksana Ratajczyk

W 24 minucie Kinga Bużan (Sztorm) nie wykorzystała karnego podyktowanego po faulu na Kamińskiej

Czerwona kartka dla Kobylczyk (93′ Sztorm) za faul na Patrycji Trzcińskiej

OLIMPIA: Beata Niesterowicz – Joanna Preś, Magdalena Szwed, Patrycja Michalczyk, Natalia Niewolna (82′ Anita Janik), Weronika Szymaszek (62′ Aleksandra Witczak), Matilda Böhm, Marta Fil (77′ Patrycja Trzcińska), Kamila Szafrańska (46′ Dominika Łuczak), Aleksandra Sudyk (46′ Kinga Szymańska), Roksana Ratajczyk

SZTORM: Magdalena Kołacz – Angelika Bużan (86′ Viktoria Ossowska), Kinga Bużan, Aleksandra Rucińska, Olga Sirant (80′ Małgorzata Kobalczyk), Natalia Świętoniowska, Krystyna Cywińska (85′ Kinga Wierzbicka), Marta Stasiulewicz (60′ Hanna Olofsson), Klaudia Kamińska (60′ Martyna Zańko), Klaudia Słowińska, Beatrice Van Dardel