#EFK : Jagiellonki w finale!
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF Polska Publicystyka

W drugim spotkaniu półfinałowym Jagiellonki podejmowały zespół ROWu Rybnik. Warto podkreślić obecność bardzo licznie zgromadzonych na trybunach kibiców obu ekip. Były bębny, okrzyki śpiewy. Pierwsze minuty to badanie swoich sił w środku pola i szukanie luki w szykach obronnych. Tu wyszedł spryt gospodyń. W 13 minucie po ładnej dwójkowej akcji bramkę zdobyła wczorajsza solenizantka Anna Zapała. Dwie minuty później prowadzenie podwyższyła Natalia Sitarz. Gdy już zdawało się, że gospodynie dowiozą korzystne 2:0 do końca, przytrafił się błąd w obronie, który wykorzystała Edyta Botor strzelając kontaktowego gola. Druga połowa to festiwal okazji z obu stron, lecz świetnie w bramkach spisywały się Karolina Klabis i Andżelika Dąbek. Spektakl stworzyli także kibice obu ekip, którzy raz po raz wyskakiwali z różnymi okrzykami i przyśpiewkami. W 38 minucie Dąbek obroniła przedłużony rzut karny wykonywany przez Natalię Sitarz. ROW Rybnik do końca walczył o wyrównanie, bombardując bramkę Klabis.

Jutro w finale o godzinie 17:30 AZS UJ Kraków zagra z Rolnikiem, a ROW Rybnik z Lexem Kancelarią Słomniki o 15:30 w meczu o brąz.