Kopciuszek wszedł na salony!
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF Polska

Foto. NGP

W ostatnim spotkaniu ćwierćfinałowym futsalowej Ekstraligi obejrzeliśmy zgodnie z oczekiwaniami bardzo emocjonujące widowisko. Już pierwsze spotkanie w Słomnikach (1:1), że Lexiary tanio skóry nie sprzedadzą. Tak było dziś. Praktycznie przez całą pierwszą połowę widzieliśmy ataki z obu stron. Poskutkował dopiero ten z 15 minuty, kiedy to Ada Sobolewska wykorzystała zamieszanie i wpakowała piłkę do poznańskiej bramki. Później w wyniku kolejnych faulów obejrzeliśmy dwa zmarnowane przez gospodynie karne. Pierwszego obroniła Anna Król, drugi został przestrzelony. Do końca połowy przeważały Lexiary. Warta podkreślenia była świetna gra młodziutkiej Weroniki Wójcik, która absolutnie nią miała kompleksów przed utytułowanym rywalem.
Druga połowa zaczęła się rozkręcać po wyrównaniu, do jakiego doprowadziła atomowym strzałem Ada Sikora, ku uciesze licznie zgromadzonej w Poznaniu widowni. Do głosu doszedł UAM, który jednak nie wykorzystał momentu rozprężenia w szeregach małopolskiej ekipy. Swoją okazję miała Ala Zając, później Patrycja Gruchacz. Świetnie dysponowane dziś były jednak Anna Król i Dominika Dewicka, które dokonywały cudów w swoich bramkach.I z piekła do nieba weszły futsalistki ze Słomnik! W 38 minucie Ala Zając nie trafiła do pustej bramki Lexa, a na minutę przed końcem Agnieszka Karcz strzeliła historycznego gola dającego awans.

spotkanie minuta po minucie

W dwumeczu 3:2 , co daje awans historyczny awans Lex Kancelarii Słomniki do turnieju finałowego Ekstraligi. Odbędzie się on za dwa tygodnie (4-5 marca).