Foto. Bartosz Stasicki

Wiktoria Nowak (GTS Bojszowy)
– Dzisiaj pewnie wygraliśmy mecz 5:0, mimo że nie grały dwie podstawowe zawodniczki, jakimi są Agnieszka Franaszek i Katarzyna Moskała. Cieszy nas wygrana, ponieważ pomaga nam w zapomnieniu o ostatnim przegranym meczu. Byłyśmy nastawione od samego początku na awans ! Udało się!

Oliwia Ogierman (MVP meczu – GTS Bojszowy)
– Dopiero teraz dochodzi do nas tak naprawdę to, że awansowałyśmy do Ekstraligi i jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych wyników. Jesteśmy wdzięczne trenerowi, bo to także jego zasługa – nie tracił w nas wiary i podpowiadał, kiedy było ciężko.

Edyta Mazur (GTS Bojszowy)
– Awans jest dla mnie ogromnym krokiem w przód. Zagrać w najlepszej lidze futsalowej w Polsce to ogromna motywacja do dalszej pracy. Każda z nas w pełni na to zasłużyła i w przyszłym sezonie pokażemy, na co nas stać.

Agata Kowalska (kapitan GTS Bojszowy)
– Myślę, że dzisiaj mimo osłabienia, bo nie zagrały Kasia Moskała oraz Agnieszka Franaszek zagrałyśmy dosyć dobry mecz. Na początku było ciężko, ale skupiłyśmy się na obronie, aby nie popełniać błędów z poprzedniego meczu, to się udało. Z przodu dziewczyny bardzo ładnie zagrały, strzeliły pięć bramek.
Mam nadzieje, że do kolejnego meczu nie podejdziemy zbytnio na luzie i postaramy się, by zakończyło się co najmniej takim wynikiem jak ostatnio.
Na pewno jednak będziemy się już cieszyć z tego awansu, ale mecz to zawsze mecz i podejdziemy do niego na sto procent.

Ryszard Stefański (trener MKS Zantka Chorzów)
– Sam wynik nie odzwierciedla tego, jak dziewczyny teraz zagrały, porównując to do pierwszego meczu, jaki graliśmy z GTS Bojszowy. Nasze dziewczyny dalej się uczą futsalu. To jest nasz pierwszy sezon. Myślę, że bardzo źle to nie wyglądało, jeżeli chodzi o występ naszych dziewczyn. Jeśli chodzi o przyszły mecz, to nasz cel się nie zmienia. Zawsze chcemy wygrywać, jak na razie nam to nie wychodzi, mamy jeden remis. Ostatni mecz gramy z Bronowianką i mam nadzieję, że powalczymy oto, żeby było pierwsze zwycięstwo.

****************

Dorota Hałatek (GTS Bojszowy)

– (Sebastian Godyla) Dzisiejsze zwycięstwo zapewniło wam awans. Po porażce w Krakowie ciąży na Was jakaś presja?

– (D.H) Myślę, że już nie. Szczerze mówiąc przed dzisiejszym meczem, może trochę była presja. Wypadły nam dwie kluczowe zawodniczki Kasia Moskala i Aga Franaszek.

– (S.G) Bardzo dobrze w obronie zagrała Oliwia Ogierman, mimo iż był to jej zaledwie mecz w 1 lidze. Czy wobec tego można było odczuć brak Agnieszki Franaszek, która do tej pory solidnie się spisywała?

– (D.H) Moim zdaniem Oliwia była dzisiaj najlepsza na boisku, świetnie zastąpiła Age poza tym wiem, że Oliwia i z meczu na mecz będzie grała coraz lepiej.

– (S.G) Czego możemy się spodziewać w ostatnim meczu z ŚAF Piastunki Gliwice? Po dzisiejszej wygranej trudno będzie zapewne o mobilizację?

– (D.H) Oczywiście, że będziemy grały o zwycięstwo, żeby przypieczętować awans do Ekstraligi.

– (S.G) Dziś z 5 goli Twoja zasługa były cztery. Lepiej czujesz się asystując koleżance, czy jednak drybling i gol? Bo twoje bramki padały zwykle po solowych akcjach.

– (D.H) Szczerze mówiąc, większą przyjemność daje mi podanie koleżance piłkę na „tacy”. Jeśli nie ma takiej możliwość, to sama drybluje i strzelam, każda bramka mnie cieszy nieważne czy strzelę ją ja, czy koleżanka, piłka nożna to gra zespołowa.

– (S.G) Na co dzień reprezentujesz barwy Polonii GKS Tychy (III liga Śląska gr.2 /przyp. red). Ciężej trenuje się pod okiem Dawida Kołodziejczyka czy jednak Samuela Janii?

– (D.H) Myślę, że ważne jest to, co ja wkładam w każdy trening i ile z siebie daje, nieważne u którego trenera.

[SEBASTIAN GODYLA]

************************

9. kolejka Pierwszej Ligi Futsalu Kobiet
12.02.2017, Bojszowy
GTS Bojszowy vs Zantka Chorzów 5:0
15.29 1-0 Wiktoria Nowak
19.24 2-0 Wiktoria Nowak
24.22 3-0 Oliwia Ogierman
27.40 4-0 Dorota Hałatek
36.51 5-0 Dorota Hałatek

GTS Bojszowy:Antkowiak – Kowalska, Nowak, Hałatek, Ogierman oraz Mazur, Gos, Bielas, Płoskonka, Kozyra

MKS Zantka Chorzów: Brettkopf – Panic, Radzka, Krzemień, Łyszczarz oraz Zawadzka, Musialik, Bargieła, Mielcarek, Grudzień, Mońka, Leśniak

klubrozegrane spotykania zdobyte punkty bilans bramkowy zwycięstwaremisyporażki
GTS Bojszowy 82163:21701
Bassau Prószków 81652:20512
Bronowianka Kraków 81446:38422
GTW Piastunki Gliwice8520:55125
UKS Zantka Chorzów 8110:47017
Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.