Rolnik gasi światło w Katowicach
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF Polska Publicystyka

foto. SD

Mecz tak naprawdę rozpoczął się na około trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, UŚ grając ‘o życie” grał mądrze, kombinacyjnie co jakiś czas przerywając akcje najprostszymi środkami, co dawało dobry wizualnie efekt. Do pierwszej połowy warto tylko dodać przepięknej urody bramkę Natalii Wdowińskiej, która otrzymała precyzyjnego loba i mogła piłkę tylko umieścić w siatce.
Druga połowa niestety ponownie nie zachwyciła. Rolnik poszedł na wymianę ciosów co poskutkowało golem w 25 minucie. Niestety błędy w obronie dały gola numer dwa dla Rolnika, a faulująca w tym dniu Natalia Deda (UŚ) nie dość, że otrzymała dwie żółte kartki już w 33 minucie, to dała przeciwniczkom komfort wykonywania przedłużonych karnych.

MVP tego spotkania była bramkarka Katowic Kinga Karlińska. Ktoś zapyta dlaczego? Otóż zagrała fenomenalne zawody, obroniła sporo akcji jeden na jeden. Nie do końca wiedzieć czemu po szóstym faulu UŚ Katowice, pani trener  zaczęła grać z wycofanym bramkarzem, a na rzuty karne do bramki wchodziła Barbara Kapałka.

Co wynik 3:9 daje ? Gospodynie za tydzień w Rybniku zagrają ostatnie spotkanie w Ekstralidze, nawet jeśli wygrają to nie daje im to ratunku. Mają gorszy bilans spotkań z Golem (3:5, 2:3). Rolniczki są natomiast na drugim biegunie, mają zapewnione miejsce drugie w tabeli. W fazie play-off zagrają najprawdopodobniej z Kotwicą Kórnik, czyli szykuje się powtórka z ubiegłego sezonu.