#Opinie: po meczu Lex Kancelaria Słomniki vs AZS UŚ Katowice
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas

foto. Futbol Małopolska

Julia Basta (Lex): Mecz był wyrównany. Na początku wyszłyśmy bardzo spięte co było po nas widać. Wiadomo pierwszy mecz przed własną publicznością zawsze stresuje. Jako zespół grałyśmy składna grę. Grałyśmy schematem który ćwiczyłyśmy na treningach. Przed nami dużo ciężkiej pracy. Co do przebiegu spotkania pierwsze 10 minut byłyśmy bardzo spięte panował chaos, masa niedokładnych podań i strata bramki. Na druga polowe wyszłyśmy zmotywowane, co zaowocowało strzeleniem pierwszej bramki a za chwile kolejnej. Pod koniec zaczęłyśmy głupio tracić piłkę i straciłyśmy dwie bramki. Wiadomo z parkietu inaczej ocenia się przebieg spotkania niż z trybun. Mamy duże możliwości i pokażemy to w kolejnych spotkaniach.

Paula Wachulec (UŚ): Przed spotkaniem z zespołem LEX Kancelaria Słomniki wiedziałyśmy, że nie będzie to łatwy mecz i tak też było. Pod koniec pierwszej połowy udało nam się zdobyć bramkę, ale jasne było, że w drugiej części spotkania musimy wyjść bardzo skoncentrowane. Słomniki postawiły wysoko poprzeczkę i strzeliły dość szybko dwie bramki. Po bardzo ładnej akcji z rzutu rożnego Natalia Wdowińska dała nam wyrównanie. Jestem bardzo dumna z całego zespołu ponieważ poradziłyśmy sobie grając w osłabieniu i udało nam się strzelić zwycięską bramkę. Bez huraoptymizmu podchodzimy do kolejnego spotkania ( UJ Kraków 4.12.16r. Godzina 15:00 ul. Wojciecha 9 Giszowiec- Katowice) na które już teraz serdecznie zapraszam !

Sylwia Ryszawy (UŚ): Mecz nie należał do łatwych. Spotkanie było wyrównane i każda z drużyn miała niewykorzystane sytuacje. Pomimo objęcia prowadzenia w pierwszej połowie, w drugiej zabrakło nam koncentracji i w niewielkim odstępie czasu straciłyśmy dwie bramki. Udało się wyrównać ze stałego fragmentu gry, a prowadzenie dał nam drugi gol Pauli Wachulec. Każda z naszych zawodniczek dała z siebie maksimum, nie zabrakło woli walki i determinacji, co przełożyło się na końcowy wynik spotkania. Gratulacje dla drużyny LEX Kancelaria Słomniki za grę do ostatniego gwizdka, a naszym dziewczynom szczególnie za obronę przy grze 3v4. Cieszymy się ze zwycięstwa i zdobycia pierwszych punktów w tym sezonie.

Patrycja Luty (UŚ): Mecz w naszym wykonaniu lepszy niż tydzien temu. Pierwsza połowa rozegrana z wiekszym spokojem niż druga, ale w drugiej połowie wychodziły nam stałe fragmenty gry czego konsekwencja były strzelone dwie bramki. Jestem bardzo dumna z postawy naszego zespołu – determinacji, konsekwencji, podczas gry w osłabieniu, a w tym meczu dwa razy tak sie zdarzyło. Przed nami jeszcze dużo pracy i wierzę że zaskoczymy jeszcze nie raz. Dziekujemy drużynie przeciwnej za stworzenie niesamowitego widowiska gdzie nie brakowało niczego.